Švajčiarsky výrobca čokolády hlási prepúšťanie: Chce zrušiť okolo 2 500 pracovných miest

Švajčiarsky výrobca čokolády Barry Callebaut sa chystá počas nasledujúcich 18 mesiacov zrušiť okolo 2 500 pracovných miest, čo zodpovedá takmer pätine jeho celkovej pracovnej sily. V rozhovore s nemeckým listom Handelsblatt to uviedol šéf podniku Peter Feld.

Spoločnosť Barry Callebaut je podľa denníka Handelsblatt najväčším producentom čokolády na svete. Firma pôsobí ako dodávateľ výrobcov čokoládových produktov, takže ako značka nie je príliš známa, napísala agentúra DPA.

Firma Barry Callebaut sa teraz potýka s vysokými cenami kakaa a snaží sa zefektívniť svoje aktivity. „Cieľom je zjednodušenie aktivít a odstránenie duplicitných činností a neefektívnych súčastí,“ uviedol Feld, ktorý sa postavil do čela podniku vlani v apríli.

Predchádzajúce vedenie podľa Felda nebolo dostatočne dôsledné pri realizácii reforiem. „V minulosti sa zanedbávalo pravidelné preskúmavanie toho, či sme stále správne nastavení pre budúcnosť,“ uviedol Feld. Pripustil, že okrem znižovania počtu zamestnancov plánuje spoločnosť investovať pol miliardy švajčiarskych frankov do rozvoja svojich základných aktivít.

Viac o téme: Barry Callebaut , pracovné miesta , prepúšťanie , Švajčiarsko , výrobca čokolády

Súvisiace články

Aktuálne správy