Nová hračka za pol miliardy: Vyše stometrová plachetnica Jeffa Bezosa už vyplávala na more (video)

, Redakcia

Hoci vlastníctvo jachty doteraz nie je oficiálne potvrdené, je verejným tajomstvom, že vlastníkom najväčšej plachetnice na svete bude práve miliardár a zakladateľ Amazonu Jeff Bezos. Už len podporné plavidlo k tejto plachetnici má pritom úctyhodných 75 metrov a helipad.

Plavidlo, ktoré sa do hľadáčiku svetových médií dostalo už vlani, keď holandské mesto Rotterdam kvôli nemu súhlasilo s dočasnou demontážou časti historického mosta, aby sa vôbec dostalo z dokov v miestnom prístave, prvýkrát vyplávalo na more vo februári tohto roka. Aktuálne sa objavili aj zábery zo skúšobnej plavby 123-metrovej plachetnice v Severnom mori.


Nová Bezosova jachta, za ktorú mal údajne zaplatiť až 500 miliónov dolárov, je pritom podľa webu people.com považovaná za najväčšiu plachetnicu na svete. Má tri stožiare a niekoľko palúb vrátane jednej s bazénom. Zakladateľ Amazonu si však k tomu objednal aj 75-metrovú podpornú jachtu s helipadom a priestorom pre 45 členov posádky.

Tretí najbohatší človek planéty

Hoci vlastníctvo jachty doteraz oficiálne nepotvrdil ani jej výrobca, holandská firma Oceanco, je verejným tajomstvom, že vlastníkom je práve Bezos. Podľa viacerých médií má byť loď dokončená a doručená Bezosovi v tomto roku.

Jeff Bezos je zakladateľom spoločnosti Amazon, najväčšieho online predajcu na svete, ktorý v minulom roku zaznamenal tržby viac ako 500 miliárd dolárov. Podľa aktuálneho rebríčka Bloomberg Billionaires bol pritom k 8. marcu tohto roku tretím najbohatším človekom planéty s majetkom v hodnote 117 miliárd dolárov.

Viac o téme: Amazon, jachta, Jeff Bezos, majetok

Súvisiace články

Aktuálne správy