Ministerstvo dopravy získalo viacero pôsobností vrátane oblasti verejnej osobnej dopravy

Pôsobnosť v oblasti cestovného ruchu prechádza z Ministerstva dopravy (MD) SR na novovznikajúce Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR. Zároveň na MD SR prechádza viacero pôsobností vrátane oblasti verejnej osobnej dopravy. Vyplýva to z návrhu ministra dopravy SR Jozefa Ráža ml. (nominant Smeru-SD), ktorý v stredu schválila vláda.

 Na rezort dopravy sa podľa predkladacej správy presunula pôsobnosť Úradu vlády SR v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania, ako aj v v oblasti starostlivosti o náležitú právnu úpravu vecí patriacich do pôsobnosti Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR.V súvislosti s nadobudnutím účinnosti zákona o verejnej osobnej doprave k 1. januáru tohto roka sa do štatútu MD SR dopĺňa aj jeho pôsobnosť v oblasti verejnej osobnej dopravy.

„Predkladaným návrhom sa upravuje znenie štatútu v súlade s poslednou novelou zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov, ktorá bola schválená na rokovaní Národnej rady (NR) SR dňa 16. januára tohto roku a osobitnými právnymi predpismi,“ uvádza sa v predkladacej správe.

Viac o téme: Jozef Ráž , Ministerstvo dopravy SR MD , osobná doprava , verejná doprava

Súvisiace články

Aktuálne správy