Libanonská centrálna banka dostane pomoc od Medzinárodného menového fondu

Pridajte názor  Zdroj: TASR

13. 9. 2021 - Libanonské ministerstvo financií v pondelok informovalo, že centrálna banka dostane 16. septembra 1,135 miliardy USD (958,53 milióna eur) v rámci osobitných práv čerpania (SDR) Medzinárodného menového fondu (MMF), pretože krajina zápasí s jednou z najhlbších depresií v modernej histórii.

Libanonské ministerstvo financií v pondelok informovalo, že centrálna banka dostane 16. septembra 1,135 miliardy USD (958,53 milióna eur) v rámci osobitných práv čerpania (SDR) Medzinárodného menového fondu (MMF), pretože krajina zápasí s jednou z najhlbších depresií v modernej histórii.

Libanon sa zmieta v hlbokej finančnej kríze, ktorá uvrhla tri štvrtiny obyvateľstva do chudoby. Jej centrálna banka takmer vyčerpala svoje devízové rezervy, čo sa v uplynulých pár mesiacoch premietlo do čoraz horšieho nedostatku základných tovarov, ako sú palivá či lieky.

Po roku politickej patovej situácie sa libanonskí lídri v piatok (10. 9.) konečne dohodli na novej vláde, ktorá otvára cestu k obnoveniu rozhovorov s MMF.