Nový smartfón firmy Huawei nebude mať aplikácie Googlu, pre obchodné obmedzenia americkej vlády

Diskusia 2  Zdroj:

30. 8. 2019 - Nový smartfón čínskej technologickej firmy Huawei nebude pracovať s aplikáciami spoločnosti Googlu ako YouTube, Google Maps či Play Store, tvrdí portál bbc.com.

Nový smartfón čínskej technologickej firmy Huawei nebude pracovať s aplikáciami spoločnosti Google ako YouTube, Google Maps či Play Store. Dôvodom sú americké obchodné reštrikcie zamerané na čínsku spoločnosť. Informuje o tom v piatok spravodajský portál bbc.com, podľa ktorého Google oznámil, že vzhľadom na politiku Washingtonu nemôže Huaweiu sprístupniť svoje aplikácie.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v máji zaradila Huawei na čierny zoznam spoločností, s ktorými americké firmy nemôžu obchodovať, pokiaľ na to nemajú licenciu. Spoločnosti následne poskytla výnimky, na základe ktorých môže Huawei nakupovať niektoré americké produkty. Ich účinnosť Trumpova administratíva viackrát predlžovala, naposledy minulý mesiac. Americkí predstavitelia však licencie pre obchodnú spoluprácu so spoločnosťou Huawei neposkytli, hoci dostali viac ako 130 žiadostí o ich vydanie, informuje bbc.com.

https://www.bbc.com/news/technology-49508121