Spoločnosť Orange uzavrela dohodu s firmou Bouygues

Pridajte názor  Zdroj: SITA

3. 1. 2016 - Informovali o tom v nedeľu noviny Le Journal du Dimanche s tým, že Orange smeruje k odkúpeniu telekomunikačnej divízie za 10 mld. eur

Spoločnosť Orange podpísala dôvernú dohodu so spoločnosťou Bouygues, na základe ktorej spoločnosť Orange smeruje k odkúpeniu telekomunikačnej divízie firmy za 10 mld. eur. Informovali o tom v nedeľu noviny Le Journal du Dimanche, neuviedli však svoje zdroje. Spoločnosť Bouygues by získala balík 15 % akcií firmy Orange v hodnote 8 mld. eur a hotovosť vo výške 2 mld. eur. Jeden zdroj novín uviedol, že rozhovory postupujú. Reakcie spoločností Orange a Bouygues v nedeľu neboli k dispozícii.

Minister hospodárstva Emmanuel Macron minulý mesiac uviedol, že by mu v princípe nevadilo, keby sa telekomunikačný sektor zrevidoval zo štyroch hráčov na troch. Zdroj agentúry Reuters ešte skôr uviedol, že šéf spoločnosti Orange Stéphane Richard spomínal nové kolo rokovaní so spoločnosťou Bouygues o budúcnosti jej telekomunikačnej divízie. 

Na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je integrovaným telekomunikačným operátorom poskytujúcim komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.