Finančná kríza

Za meter štvorcový nehnuteľnosti zaplatíme o 260 eur viac ako pred pandémiou: Prečo ceny napriek koronakríze stále rastú?
Podľa zverejnených štatistík NBS sa ceny na našom realitnom trhu zvýšili v 1. kvartáli tohto roka medziročne až o 15,5 %. Meter štvrocový nehnuteľnosti nás teda v priemere vychádza 1 930 eur, čo je o takmer 260 eur viac ako pred pandémiou.
Poslanci vzali na vedomie správu o výsledku hospodárenia NBS za rok 2020
- 11:46
Národná banka Slovenska (NBS) v pandemickom roku 2020 vykázala zisk 26 miliónov eur, tvorený najmä výsledkom z finančných činností.
Slovákom pandémia pomohla viac ušetriť, ale zhoršila ich investičné návyky
- 4. 5. 2021 - Názory čitateľov (10)
Nožnice medzi novými vkladmi plynúcimi na bankové účty a investíciami do podielových fondov sa počas pandémie ešte viac roztvorili v neprospech investícií. Štatistiky NBS a Asociácie správcovských spoločností potvrdzujú, že počas pandémie sa prístup Slovákov k tvorbe úspor stal opäť konzervatívnejším.
Venezuela takmer strojnásobila minimálnu mzdu, ale nestačí ani na kúpu kila mäsa
- 3. 5. 2021 - Názory čitateľov (3)
Venezuela v sobotu (1. 5.) takmer strojnásobila svoju minimálnu mzdu. Napriek tomu sa za ňu nedá kúpiť ani kilogram mäsa, keďže miera inflácie v krajine je obrovská.
J. Hahn vyzval na reformu dlhových pravidiel v rámci Paktu stability a rastu EÚ
- 2. 5. 2021
Komisár Európskej únie pre rozpočet Johannes Hahn vyzval na reformu Paktu stability a rastu EÚ. Ako povedal, je potrebné vytvoriť pružnejšie pravidlá pre krajiny s vysokým dlhom.
Globálny nedostatok čipov sa zhoršuje a môže sa predĺžiť až do budúceho roka
- 1. 5. 2021 - Názory čitateľov (3)
Globálny nedostatok čipov sa naďalej zhoršuje. K automobilkám na troch kontinentoch, ktoré zápasia s nedostatkom týchto komponentov, sa už pripojili aj technologické giganty Apple a Samsung Electronics.
EÚ sa stala súčasťou domácich politík aj každodenného života občanov
- 1. 5. 2021
Európska únia (EÚ) sa stala prirodzenou súčasťou našich domácich politík, ako aj každodenného života našich občanov.
Zmenil sa trh práce, pribudli nezamestnaní i pracujúci z domu
- 1. 5. 2021
Pandémia nového koronavírusu a s ňou súvisiace opatrenia sú už vyše roka súčasťou života Slovákov. Zanechala stopy aj na vývoji slovenskej ekonomiky, vrátane trhu práce.
Ekonomika Európskej únie je späť v recesii, v marci bolo bez práce 15,52 milióna ľudí
- 30. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
Hrubý domáci produkt v prvom štvrťroku kvôli dopadom pandémia klesol o 0,4 percenta, a nadviazal tak na prepad o pol percenta zo štvrtého štvrťroka. Vo svojom prvom rýchlom odhade to dnes oznámil štatistický úrad Eurostat.
Flash analýza: Nálada v našej ekonomike je už lepšia ako pred pandémiou
- 29. 4. 2021
Ekonomická nálada na Slovensku sa podobne ako v marci, tak aj v apríli výrazne zlepšila. Indikátor ekonomického sentimentu (IES) totiž vzrástol až o 18,7 bodu na hodnotu 104,3 bodu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov