Finančná kríza

Boris Kollár: Každý rok sa budem snažiť pridať dôchodcom ďalších 100 miliónov eur
- včera o 15:31 - Názory čitateľov (5)
Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa bude usilovať každý rok zvýšiť sumu určenú na 13. dôchodky o 100 miliónov eur. Šéf parlamentu to povedal na pondelkovom brífingu v NR SR a zároveň zdôraznil, že už v tomto roku dôchodcovia dostanú v závere roka 13. dôchodok v dvojnásobnej výške, akú vyplácala predchádzajúca vláda. Kabinet Igora Matoviča (OĽANO) chce zmenou zákona znížiť v súčasnosti platnú výšku 13. dôchodkov, ktorú schválil parlament tesne pred parlamentnými voľbami.
O dočasnú ochranu by firmy mohli požiadať aj v budúcom roku
- včera o 13:46 - Názory čitateľov (1)
Malý konkurz či neformálna reštrukturalizácia, ktorej súčasťou je aj dočasná ochrana pred veriteľmi, sú súčasťou návrhu zákona o dočasnej ochrane životaschopných podnikov, ktorý v pondelok predstavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Účinné by mohli byť od začiatku budúceho roka a plynulo by tak nadviazali na dnes platnú dočasnú ochranu podnikateľov.
Pád tureckej líry pokračuje
- včera o 13:16 - Názory čitateľov (2)
Pád tureckej meny pokračuje aj na začiatku nového týždňa. Líra v pondelok stanovila nové rekordné minimá voči doláru aj euru.
Počet firemných bankrotov v Nemecku v máji medziročne klesol
- včera o 13:01
V máji v Nemecku aj napriek koronakríze zbankrotovalo menej firiem ako v rovnakom mesiaci pred rokom.
Zanikne aliancia OPEC +?
- včera o 12:18
Tento rok bol pre OPEC + divoký. Konzorcium pozostávajúce z členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu plus superveľmoc ropy a zemného plynu Rusko, bolo do veľkej miery zodpovedné za obrovský pokles cien ropy koncom apríla. Po obrovskom poklese dopytu po rope, ktorý korešpondoval so šírením nového koronavírusu po celom svete, sa smerovanie stratégie OPEC + zmenilo na rozkol medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, čo neskôr prerástlo do cenovej vojny a prepadu cien ropy do negatívneho pásma mínus 40 dolárov za barel.
Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila štvrtý mesiac po sebe
- včera o 12:01
Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila štvrtý mesiac po sebe. Príslušný index však zostáva nízko, čo signalizuje, že ekonomika zasiahnutá koronakrízou je aj v 3.
Ponziho schéma schválená vládou: Výbuch v Bejrúte vygradoval hospodársku krízu v krajine
- včera o 00:39 - Názory čitateľov (3)
Výbuch, ktorý otriasol v utorok 4. augusta prístavom v Bejrúte, bol natoľko silný, že na Cypre, vzdialenom viac ako 200 kilometrov, pocítili nárazové vlny. Straty na životoch, množstvo zranených a vyše štvrť milóna ľudí zostalo bez strachy nad hlavou. S takouto devastáciou by bolo ťažké sa vyrovnať aj počas najlepších časov, ale explózia nastala uprostred vážnej hospodárskej krízy.
Kanada zavedie odvetné clá na tovary z USA v hodnote 2,7 miliardy USD
- 7. 8. 2020
Kanada v piatok uviedla, že zavedie odvetné clá na tovary z USA v hodnote 2,7 miliardy USD (2,28 miliardy eur).
Miera nezamestnanosti v USA v júli klesla na 10,2 %
- 7. 8. 2020
Tvorba pracovných miest v USA sa v júli prudko spomalila z dôvodu nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19.
Zisk skupiny MOL sa v prvom polroku prepadol o 15 % na 975 mil. USD
- 7. 8. 2020 - Názory čitateľov (1)
Petrochemická skupina MOL, do ktorej patrí aj bratislavská rafinéria Slovnaft, zaznamenala v prvom polroku medziročný pokles zisku pred započítaním daní, úrokov a odpisov (EBITDA) o 15 % na 975 miliónov USD (823,3 milióna eur).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov