Finančná kríza

1,3 bilióna dolárov: Trh s pôžičkami sa mení, hrozba kolapsu rastie
- 11:10
Aj desať rokov po globálnej finančnej kríze sa investori stále správajú rizikovo, keďže hľadajú aktíva s vysokým výnosom ako protiváhu na desaťročie nízkych úrokových sadzieb vyvolané krokmi centrálnych bánk v reakcii na krízu.
Technologické akcie: Z obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa dá profitovať
- 15. 11. 2018
Vzťahy medzi USA a Čínou sú v súčasnosti vyhrotené, hlavná oblasť konkurencie je technologický sektor. To ale otvára určité možnosti pre investície, aj vďaka značným obchodným a menovým výzvam.
Rakúsko podporí EÚ, ak sa rozhodne začať procedúru proti Taliansku
TASR - 14. 11. 2018
Rakúsko podporí Európsku úniu (EÚ), ak sa rozhodne začať procedúru proti nadmernému deficitu Talianska.
Taliansko sa drží svojich rozpočtových cieľov a vzdoruje EÚ
- 14. 11. 2018
Taliani sa aj naďalej držia rozpočtového deficitu na úrovni 2,4 % hrubého domáceho produktu. Taliansky podpredseda vlády povedal, že by bolo "zlé", ak by únia pokutovala krajinu za porušenie fiškálnych pravidiel. Výnosy talianskych dlhopisov stúpli.
Eurozóna by mohla využiť ESM na zabránenie rozšírenia krízy z Talianska
TASR - 13. 11. 2018
Zástupcovia eurozóny diskutovali o možnosti využiť záchranný fond eurozóny s cieľom zabrániť rozšíreniu momentálneho finančného napätia v Taliansku na ďalšie vysoko zadlžené krajiny.
Dlhoočakávané oživenie európskej ekonomiky prichádza aj odchádza
- 12. 11. 2018 - Názory čitateľov (2)
Európska komisia je známa svojou obozretnosťou pri predpovediach ekonomických vyhliadok členských krajín EÚ. V skutočnosti je to majster vo využívaní výrazov vo svojom hodnotení ako "mierny", "tlmený" a "postupný".
Rozpočtová situácia v Taliansku zvyšuje obavy o udržateľnosť dlhu
TASR - 12. 11. 2018
Rozpočtová kríza v Taliansku opätovne zvyšuje obavy o udržateľnosť verejného dlhu v krajine. Zároveň rastie riziko z možného rozšírenia otrasov aj na ďalšie trhy.
Na fóre expertov v Singapure sa hovorilo o rizikách novej finančnej krízy
TASR - 11. 11. 2018
Na Novom ekonomickom fóre (New Economy Forum), ktoré tento týždeň zorganizovala americká spoločnosť Bloomberg v Singapure, diskutovali finanční experti z celého sveta o situácii v globálnej ekonomike.
Európska komisia uvoľnila pre trh 190.000 ton sušeného mlieka
Európska únia od zrušení kvót na produkciu mlieka nahromadila 380.000 ton sušeného mlieka. V uplynulých mesiacoch však polovicu z neho uvoľnila pre trh.
Na prahu bolesti
- 9. 11. 2018 - Názory čitateľov (1)
Máme sa obávať talianskej populistickej vlny? Banky a hospodárstvo na Apeninskom polostrove vyvolávajú obavy v eurozóne a vo svete. Môžeme očakávať grécku krízu v inom vydaní, alebo sú obavy odborníkov zveličené?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov