Finančná kríza

Írska Allied Irish Banks sa vrátila na burzu
TASR - 19:16
Írska banka AIB, ktorá sa pred necelým desaťročím ocitla počas finančnej krízy tesne pred krachom, sa úspešne vrátila na londýnsku burzu.
Americké banky prešli záťažovými testami, prípadnú krízu by zvládli
TASR - 14:01
Vyše 30 najväčších amerických bánk má dostatok financií na zvládnutie aj hlbokej recesie. Ukázali to výsledky prvej časti záťažových testov americkej centrálnej banky.
Bratislavský štrajk si všimli aj vo svete: Prehlbujúca sa európska priepasť je väčšou hrozbou pre jednotu únie než Brexit
Východoeurópania majú pocit, že ich krajiny sú len kolónie a to ohrozuje európsky projekt. Zamýšľa sa na blogu agentúry Bloombreg Leonid Bershidsky.
Grécka Chipita chce na Slovensku postaviť veľkú pekáreň za vyše 60 mil. eur
TASR - včera o 11:46 - Názory čitateľov (5)
Grécka spoločnosť Chipita chce v Kostolných Kračanoch neďaleko Dunajskej Stredy postaviť veľký závod na výrobu pekárenských výrobkov. Malo by sa v ňom ročne vyprodukovať 72.184 ton pečiva, čo predstavuje polovicu súčasnej celoslovenskej výroby.
Spoločná európska mena oproti doláru stúpla
SITA - 21. 6. 2017
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Banková regulácia v nedohľadne: Kapitálový vankúš by pre Európu stačil menší, USA nesúhlasia
- 21. 6. 2017
Rokovania o nových globálnych pravidlách bankovej regulácie opäť skončila patom. Ani dva dni rozhovorov nestačili na dosiahnutie dohody na kontroverzných pravidlách pre stanovenie minimálnych parametrov pre bankový kapitál. Počas niekoľkých týždňov majú zúčastnené strany opätovne zasadnúť k rokovaciemu stolu.
Najväčší podiel zahraničných veriteľov majú Cyprus, Lotyšsko a Rakúsko
TASR - 20. 6. 2017
Rakúsko má so 71,3 % tretí najväčší podiel zahraničných subjektov, ktoré vlastnia jeho štátne dlhopisy.
Čierne labute: Zoznam aktuálnych hrozieb, ktoré môžu zahýbať trhmi
- 20. 6. 2017 - Názory čitateľov (1)
Pojem čiernych labutí označuje vysoko nepravdepodobné hrozby, ktoré na základe historického vývoja hodnotíme v podstate ako irelevantné. Až do chvíle, kedy na nás padne tieň ich krídel. Natixis v jednej zo svojich posledných analýz prišiel so zoznamom potenciálnych čiernych labutí, ktoré teraz trhom a svetovej ekonomike hrozí.
Miera voľných pracovných miest v Európskej únii v prvom kvartáli stúpla
SITA - 19. 6. 2017
Počas januára až marca bola miera voľných pracovných miest v EÚ 1,9 %, pričom v predošlom kvartáli aj v rovnakom období vlaňajška bola 1,8 %. Na Slovensku bola na úrovni jedného percenta.
Koledujeme si o ďalšiu krízu: Predčasná spokojnosť nás vyjde draho, ozdravovací proces nebol dotiahnutý do konca!
- 16. 6. 2017 - Názory čitateľov (4)
Slávny investor a ekonomický guru Jim Rogers tvrdí, že nás čaká najhoršia ekonomická pohroma za posledné desiatky rokov. Jej pôvod je vraj zatiaľ nejasný, vplyv však bude drvivý. Stephen Jen, bývalý ekonóm Medzinárodného menového fondu a analytik, ktorý predpovedal ázijskú finančnú krízu v roku 1997, prichádza s možným scenárom pre takúto pohromu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov