Finančná kríza

Pandémia kaviarenskú kultúru neporazí
- 09:46
Unikátny kaviarenský koncept môže expandovať aj v zložitých časoch. Duch pravej rodinnej cukrárne a gastronomický zážitok dokážu prevážiť nad neistotou a pocitmi strachu z pandémie.
Dvojité narušenie: Až 800 miliónov pracovných miest ohrozuje robotizácia a pandémia
- včera o 10:08 - Názory čitateľov (2)
Pokrok v automatizácii ohrozuje významný podiel pracovných miest v sektoroch, ktoré sa takmer štvrtinou podieľajú na celosvetovej zamestnanosti. Vysokému riziku, že ich pracovné miesto zruší práve robotizácia, čelí až 800 miliónov ľudí. Medzi najviac ohrozených patria aj Slováci, ukázala štúdia ekonómov Bloomberg Economics.
Strata príjmu ako dôvod odmietnutia plošného testovania
- včera o 09:19 - Názory čitateľov (11)
Slováci si neodkladajú peniaze bokom. Povinné testovanie a nariadená karanténa môže mnohých zaskočiť.
Vláda schválila koncepciu zavedenia kurzarbeitu na Slovensku
- včera o 09:01
Od roku 2022 by mal fungovať samostatný poistný fond pre skrátenú prácu. Navrhuje to ministerstvo práce v Koncepcii zavedenia nástroja kurzarbeit, ktorú v stredu predložilo na rokovanie vlády. Kabinet materiál schválil s pripomienkou.
Emisie dlhopisov EÚ sa stretli s obrovským záujmom investorov
- 20. 10. 2020
Prvá ponuka sociálnych dlhopisov Európskej únie (EÚ) na boj s následkami koronakrízy sa stretla s mimoriadnym záujmom, pričom dopyt po dlhopisoch bol rekordný, uviedli bankári zapojení do emisie. Emisia 10- a 20-ročných dlhopisov odštartovala financovanie programu SURE na podporu zamestnanosti v mimoriadnych situáciách.
Vývoz švajčiarskych hodiniek v septembri klesol
- 20. 10. 2020
Vývoz švajčiarskych hodiniek v septembri klesol, aj keď v Číne dopyt po luxusnom tovare vzrástol. Ukázali to v utorok údaje Federácie švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu.
Pandémia likviduje živnostníkov, najviac v stavebníctve a finančných službách
- 20. 10. 2020 - Názory čitateľov (5)
Za prvých sedem mesiacov tohto roka zrušilo svoje živnostenské podnikanie 28 248 Slovákov. Najviac pritom ubudlo živností v sektore stavebníctva a finančno-sprostredkovateľskej oblasti. Vyplýva to z dát poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá pravidelne analyzuje štatistiky o vzniknutých a zaniknutých živnostenských oprávneniach.
Covid, lockdown a zlato v zadku
- 20. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Indická polícia chytila ​​pašeráka s takmer kilom zlata ukrytého v konečníku.
Podporu od štátu využila iba štvrtina stavebných spoločností
- 20. 10. 2020
Podporu od štátu využilo len 25 % slovenských stavebných spoločností. Vyplýva to z polročnej analýzy slovenského stavebníctva od spoločnosti CEEC Research a jej partnera Považská cementáreň Ladce. Najviac stavebných firiem využilo kurzarbeit (48 %). Podľa opýtaných firiem by stavebníctvo po koronakríze najviac naštartovali vyššie investície štátu do verejnej výstavby.
Šéfka ECB:  Únia musí urýchlene rozdeliť peniaze z fondu obnovy
- 19. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Predstavitelia EÚ sa stále nezhodli na podrobnostiach plánu obnovy, čo zvyšuje riziko, že peniaze sa ku krajinám najviac postihnutým koronakrízou nedostanú včas. Únia by zároveň mala začať diskutovať o vytvorení stáleho rozpočtového nástroja.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov