Finančná kríza

Skvelá správa pre EÚ: Novým talianskym premiérom je Mario Draghi
- 00:24
Správy o tom, že sa Mario Draghi stal predsedom talianskej vlády, boli mnohými komentátormi oslavované, ako skvelá správa pre národ. Taliansko zúfalo potrebuje silného vodcu, ktorý by krajinu zachránil pred jednou z najhorších kríz od druhej svetovej vojny. 73-ročný bývalý prezident Európskej centrálnej banky je považovaný za osobu s potrebnými zručnosťami.
Kurzarbeit zabezpečí predvídateľnosť štátnej pomoci počas krízy
- včera o 11:16 - Názory čitateľov (1)
Vláda v stredu odobrila novú legislatívu o tzv. trvalom kurzarbeite. Zákon zabezpečí predvídateľnosť toho, ako štát pomôže zamestnávateľom v časoch krízy.
Miliardár: Regulačné orgány by mali zakročiť a zakázať bitcoiny
- včera o 09:18 - Názory čitateľov (3)
Indický miliardársky investor vysvetľuje, prečo nikdy nebude kupovať bitcoiny.
Nemecká ekonomika v minulom roku klesla o 4,9 %
- včera o 09:01
Koronakríza vyhĺbila v nemeckom rozpočte hlbokú dieru a tvrdo zasiahla najväčšiu európsku ekonomiku.
Na kolenách: Odvetvie zimných športov pandémia zložila, pomôcť by mohli technológie
- včera o 00:19 - Názory čitateľov (5)
Všetko to šliapalo celkom dobre. Prognóza pre odvetvie bola výborná na pozadí najväčšieho rozmachu zimných športov v histórii pred olympiádou v Pekingu v roku 2022. Sezóna 2018/2019 bola najúspešnejšia za posledných 20 rokov, rovnako sa darilo európskemu aj americkému trhu. Potom však zasiahla pandémia.
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom za 7 rokov
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom takmer za sedem rokov. Podporili ich nízke úroky z hypoték aj pokračujúci "útek" Američanov z preplnených mestských oblastí do domov na predmestí v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ukázal to v utorok vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí.
Pre pandémiu klesli tržby cestoviek až o 95 %, bojujú o prežitie so cťou
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Následkom pandémie nového koronavírusu klesli tržby cestovných kancelárií o 90 - 95 % a bojujú o prežitie so cťou. Pre TASR to uviedol prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes. Podľa neho sa ukázalo, že tento segment je zdravý a životaschopný.
Britskí maloobchodníci očakávajú vo februári strmý pokles predaja a prepúšťanie
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Britskí maloobchodníci očakávajú vo februári strmý pokles predaja a predpovedajú zrýchlenie prepúšťania. Len supermarkety hlásia rast tržieb tento mesiac, keď stále platia blokády, tzv. lockdown, na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Ukázali to v utorok výsledky prieskumu Konfederácie britského priemyslu (CBI).
Akcie európskych firiem pôsobiacich v oblasti cestovného ruchu prudko vzrástli
- 23. 2. 2021
Akcie európskych firiem pôsobiacich v oblasti cestovného ruchu sa v utorok prudko posilnili. Po tom, čo Británia oznámila štvorkrokový plán ukončovania protiepidemických reštrikcií, sa totiž Briti ponáhľali s rezerváciami.
Najvýkonnejšia ázijská ekonomika za rok 2020 by mohla tento rok rásť ešte rýchlejšie
- 23. 2. 2021
Sú za tým dva faktory, veľmi silný dopyt po technologických výrobkoch na celom svete a relatívne úspešný boj proti Covid-19.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov