Finančná kríza

Nemecký minister hospodárstva chce uľaviť malým a stredným podnikom
- 14:16
Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier vyčíta koaličným sociálnym demokratom blokovanie dôležitých opatrení pri znižovaní byrokracie.
Trump opäť tvrdo kritizoval šéfa Fedu, prirovnal ho čínskemu prezidentovi
- včera o 18:16
Americký prezident Donald Trump sa opäť ostro pustil do šéfa centrálnej banky (Fed) Jeroma Powella a prirovnal ho čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi.
Využívanie dát v roamingu pokračuje v silnom raste, ukazujú dáta operátorov
- včera o 17:16
V najrýchlejšie rastúcich destináciách eviduje Slovak Telekom v tohtoročnej dovolenkovej sezóne viac ako dvojnásobný medziročný nárast objemu dát prenesených v roamingu. Dáta sú najrýchlejšie rastúcim segmentom roamingu aj u operátora O2.
Maďarsko by do roku 2030 mohlo dosiahnuť 80 - 90 % úrovne rakúskej ekonomiky
- včera o 13:01 - Názory čitateľov (2)
Hospodársky sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým západoeurópskym krajinám, najmä k Rakúsku, sa ani po 30 rokoch nepodarilo naplniť.
Macronov plán pre samit G7: Komuniké nebude
- včera o 00:44 - Názory čitateľov (1)
Minuloročné stretnutie vodcov G7 sa skončilo rozporuplne, keď Trump náhle oznámil prostredníctvom Twitteru, že nepodporí dohodnuté komuniké samitu, zjavne kvôli komentárom hostiteľa, kanadského premiéra Justina Trudeaua. Francúzsky prezident je odhodlaný neumožniť podobný scenár tento rok na juhozápade Francúzska, informuje politico.
Riziká a slabý rast: Čo by obsahoval balík opatrení ECB
- včera o 00:34 - Názory čitateľov (1)
Tvorcovia politík Európskej centrálnej banky sa obávajú, že by rast mohol byť ešte slabší, než sa očakávalo. Najlepším spôsobom, ako proti spomaleniu bojovať, by mohol byť balík opatrení, ukázal záznam z rokovania banky z 25. júla.
Výnosová krivka na amerických dlhopisoch opäť invertovala
- 22. 8. 2019
Výnosová krivka na amerických dlhopisoch vo štvrtok opäť invertovala, keď boli výnosy 10-ročných dlhopisov nižšie než 2-ročných.
Výrobný sektor v USA klesol prvýkrát za 10 rokov
- 22. 8. 2019
Výrobný sektor v USA zaznamenal v auguste prvú kontrakciu za takmer desaťročie. Jedným z dôvodov bol pokles nových objednávok na pozadí neistoty, ktorú vyvolala obchodná vojna medzi USA a Čínou, a obáv, že ekonomika smeruje do recesie.
Počet nových žiadostí o podporu v USA klesol viac, než sa očakávalo
- 22. 8. 2019
Počet Američanov, ktorí v uplynulom týždni požiadali o podporu v nezamestnanosti, klesol viac, než sa očakávalo a dostal sa na 4-týždňové minimum.
Bariéry v obchode spomaľujú americké hospodárstvo
- 22. 8. 2019
Väčšie bariéry v obchode, vrátane ciel prezidenta Donalda Trumpa, spomaľujú americké hospodárstvo a znižujú príjmy domácností.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov