Finančná kríza

Španielsky HDP v 1. kvartáli opäť stúpol, už 14. kvartál v poradí
TASR - 18:16
Španielska ekonomika v 1. kvartáli zaznamenala rast 0,8 %, čím sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich ekonomík v Európskej únii.
Za americké ekonomické problémy môže Wall Street a nie Nemecko
Americký prezident Donald Trump má pravdu v tom, že spoločná mena euro je podhodnotená, no nemôže za to Nemecko, ale samotné USA.
Úverová kríza po 10 rokoch: Bublina je späť
Je až neuveriteľné, že už ubehlo takmer 10 rokov od počiatočného štádia úverovej krízy, avšak veľká časť vtedajšej situácie na pozadí sa až strašidelne podobá tomu, kde sa nachádzame dnes.
Čo robí z Nemecka najlepšiu ekonomiku sveta?
Nemecko má štedrý sociálny systém, silné odbory a regulácia ekonomiky nie je práve nízka. Stačí to na získanie veľkej konkurenčnej výhody? Podľa článku ekonómov Christiana Dustmann, Bernda Fitzenbergera, Uta Schönberga and Alexandra Spitz-Oenera tkvie sila nemeckej ekonomiky najmä v exporte.
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku mierne zvýšila
TASR - včera o 11:01
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku tohto roka mierne zvýšila. Došlo tak k prerušeniu celkového pozitívneho trendu znižovania nezamestnanosti v krajine v uplynulých rokoch.
Financial Times: Ako ukončiť politiku silného dolára?
- včera o 10:25
Trump zrejme pochopil, že nemá zmysel zavádzať protekcionistické opatrenia, ak bude dolár ďalej posilňovať. Takáto kombinácia by americkému priemyselnému sektoru pravdepodobne veľmi nepomohla.
Rezort hospodárstva pripravuje opatrenia na zlepšenie podnikateľského prostredia
TASR - včera o 09:01 - Názory čitateľov (1)
Ministerstvo hospodárstva (MH) SR predloží v tomto a budúcom roku tri balíčky, každý približne po 30 opatrení na zlepšenie podnikania v SR a zlepšenie postavenia v rebríčku Doing Business. Povedal to šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) na stretnutí s podnikateľmi - členmi Generálnej rady (GR) Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS), ktoré sa konalo v utorok 25. apríla v Bratislave.
Grécko by mohlo získať ďalšiu časť úverov v máji
SITA - 26. 4. 2017
Podľa podpredsedu Európskej komisie Valdisa Dombrovskisa dohoda o uvoľnení ďalších financií sa dá očakávať počas májového zasadania Euroskupiny.
Analytici: Macronovo víťazstvo ešte neznamená, že Draghi pristúpi k uťahovaniu monetárnej politiky
- 26. 4. 2017
Po holandských všeobecných voľbách a prvom kole francúzskych prezidentských volieb sa v eurozóne začala strácať politická neistota. Avšak podľa analytikov je ešte príliš skoro na to, aby centrálna banka zvážila zvýšenie sadzieb.
Krugman: Eurozóna je nefunkčný omyl, ale Le Penová to nezachráni
- 26. 4. 2017 - Názory čitateľov (14)
Za pár dní je tu druhé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku. Panujú obavy, že ich výsledkom bude ďalší trumpovský šok. V centre obáv stojí najmä ohrozenie spoločného európskeho projektu, ktoré predstavujú protieurópski politici. Nahrávajú im dlhodobé problémy eurozóny a podľa mojich priateľov vo Francúzsku sa Le Penová dokonca snaží využiť kritiku eura zo strany známych ekonómov pre svoj prospech. Lenže táto kritika rozhodne neznamená, že jej politika je správna.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov