Finančná kríza

Pandémia nového koronavírusu môže viesť k ďalšej finančnej kríze
- 18:01
Pandémia nového koronavírusu ešte umocnila slabé miesta finančného sektora eurozóny a zvýšila tak riziko ďalších kríz.
Ekonomiky OECD klesli v 1. štvrťroku najviac od finančnej krízy
- 13:16
Ekonomiky krajín Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zaznamenali v 1. štvrťroku najvýraznejší pokles od finančnej krízy.
EP má obavy, aby schémy štátnej pomoci neoslabili jednotný trh EÚ
- 13:01
Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vítajú opatrenia Európskej komisie (EK), zamerané na zmiernenie negatívnych dôsledkov pandémie nového koronavírusu, zároveň však vyjadrili obavy, týkajúce sa zachovania jednotného trhu EÚ. Vyplýva to z výsledkov pondelňajších (25. 5.) rokovaní členov Výboru EP pre hospodárske a menové veci (ECON) s výkonnou podpredsedníčkou exekutívy EÚ Margrethe Vestagerovou, ktorá je zodpovedná za politiku hospodárskej súťaže.
Osem štátov EÚ podporilo zemný plyn pri dosiahnutí cieľa klimatickej neutrality
Slovensko sa pripojilo k stanovisku ďalších siedmich štátov EÚ, ktoré zdôrazňujú význam zemného plynu pri dosiahnutí cieľa klimatickej neutrality do roku 2050.
ECB by nemala pri pandemickom nákupe brať do úvahy veľkosť ekonomiky  
- 10:37
Európska centrálna banka (ECB) by pri nákupe štátnych dlhopisov v rámci svojho stimulačného programu nemusela prihliadať na veľkosť hospodárstva krajiny. Myslí si to člen centrálnej banky a guvernér Banque de France.
Prepad na burze kvôli pesimizmu investorov a ako spotrebiteľ pomôže s oživením ekonomiky
- 09:59
Covid-19 vyvolal na trhoch najväčší šok za uplynulých desať rokov. Panika počas februára a marca toho bola jasným dôkazom, burzy sa rúcali ako domčeky z karát. Niektorí analytici tvrdia, že výpredaj nemusel byť oprávnený, pretože investori vidia veci černejšie než v skutočnosti sú.
Päť miliárd eur od štátu: Automobilke pomôžeme, ale už žiadne rozširovanie výroby v zahraničí
Vo svetle odstávok vo výrobe sa automobilky jedna po druhej snažia o získanie finančnej podpory od vlád vo svojich domovských krajinách.
Ceny španielskych výrobcov klesli v apríli najviac od roku 1975
- včera o 15:46
Ceny španielskych výrobcov klesli minulý mesiac o vyše 8 %, čo predstavuje najväčší pokles za posledných 45 rokov. Výsledok najviac ovplyvnili ceny energií, ktoré sa prepadli takmer o štvrtinu. Informoval o tom v pondelok španielsky štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.
Dopravné údaje naznačujú, že ekonomika Slovenska pomaly oživuje
- včera o 13:03 - Názory čitateľov (1)
Doprava ako predstihový indikátor vývoja ekonomiky začína pomaly rásť. Na Slovensku bol pokles dopravy výrazne horší ako v ČR a oživenie je zatiaľ extrémne slabé.
Nálada v nemeckej ekonomike sa v máji zlepšila viac, než sa čakalo
- včera o 11:16
Nemecké firmy počítajú s postupným zotavovaním po koronakríze, ukázal prieskum mníchovského inštitútu Ifo.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov