Finančná kríza

Najdôležitejšie správy TASR zo svetovej ekonomiky
TASR - 08:46
Tlačová agentúra Slovenskej republiky prináša redakčný výber najdôležitejších správ zo svetovej ekonomiky, vydaných v ekonomickom servise TASR v 47.
Turecká menová kríza: Učebnicový príklad toho, ako sa to úrokovými sadzbami nemá robiť
Problémy s dodávateľským reťazcom a nedostatok pracovnej sily v dôsledku pandémie v kombinácii s prudko rastúcimi cenami potravín a energií, zvýšili ceny. Centrálne banky na celom svete v súčasnosti sledujú, ako miera inflácie nevídane rastie, najviac za ostatných viac než 20 rokov. Reagujú rovnako, buď zvýšením úrokových sadzieb, alebo záväzkom, že tak urobia v blízkej budúcnosti.
Ceny ropy zaznamenali najväčší denný prepad za vyše 1,5 roka
TASR - včera o 13:31 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy sa na záver obchodovania v tomto týždni prepadli zhruba o 10 USD, čo predstavuje najvýraznejší pokles za viac než 1,5 roka.
Oproti vlaňajšku sa počet zahraničných cestovateľov zvýšil o 23 %
TASR - včera o 12:16
Napriek všeobecne nižšiemu počtu turistov z cudziny na Slovensku, ktorý spôsobila pandémia COVID-19, sa počet zahraničných cestovateľov opäť pomaly zvyšuje.
Britom môže cez sviatky chýbať šampanské pre nedostatok vodičov nákladných áut
TASR - včera o 09:46
Britom môžu počas koncoročných sviatkov chýbať obľúbené nápoje vrátane šampanského pre nedostatok vodičov nákladných áut.
Zľavy na akciových trhoch. Týždeň vo svete 
- včera o 08:00
Black Friday je povestný veľkými zľavami v obchodoch. Tento rok sú výpredaje aj na finančných trhoch. Akciové indexy klesajú najvýraznejšie za posledných niekoľko mesiacov. Dôvodom je nový variant corona vírusu B.1.1.529. 
Ceny iPhonov od Apple v Turecku stúpajú napriek čiernemu piatku
TASR - 26. 11. 2021
Namiesto zliav na čierny piatok čelili spotrebitelia v Turecku prudkému zvýšeniu cien produktov Apple po tom, čo hodnota líry tento týždeň dosiahla nové rekordné minimá.
ECB pravdepodobne zastaví ďalšie tzv. pandemické nákupy dlhopisov
TASR - 26. 11. 2021
Európska centrálna banka (ECB) pravdepodobne od začiatku budúceho roka zastaví ďalšie nákupy dlhopisov v rámci svojho programu podpory z obdobia pandémie.
Flash analýza: Výrobné ceny kvôli materiálovej kríze naďalej prudko rastú
- 26. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Surovinová kríza je v globálnej ekonomike často skloňovaný pojem. Svet bojuje s nedostatkom mnohých surovín a materiálov, ktorých ceny preto výrazne rastú. To následne spôsobuje problémy s výrobou, čakacie lehoty na mnohé výrobky sa predlžujú, a to tlačí hore aj konečné ceny pre spotrebiteľov.
Variant B.1.1529: Nová mutácia ohrozuje oživenie v eurozóne a spôsobila výrazný pokles na akciových trhoch 
- 26. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Ekonomika eurozóny sa ďalej zotavuje, kvôli rastu počtu prípadov nákazy koronavírusom a kvôli novej mutácii tohto vírusu ale čelí rizikám. Podľa agentúry Reuters to dnes uviedli dvaja vedúci predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB). 
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov