Finančná kríza

Nemecká ekonomika by mala tento rok posilniť iba o 0,8 %
- včera o 15:16
Panel nezávislých ekonomických poradcov nemeckej vlády zhoršil prognózu hospodárskeho rastu v roku 2019 na 0,8 % zo skoršie odhadovaných 1,5 %.
Podľa poradcov nemeckej vlády neporastie ekonomika Nemecka tento rok ani o 1 %
- včera o 12:01 - Názory čitateľov (2)
Poradcovia nemeckej vlády výrazne zhoršili prognózu ekonomického rastu Nemecka a očakávajú, že rast ekonomiky nedosiahne v tomto roku ani 1 %.
Akcie stratia 18 %, varuje ekonóm, ktorý dokáže predpovedať krízy
- včera o 11:21
Gary Shilling má talent predpovedať obraty v ekonomike. Bývalý hlavný ekonóm Merrill Lynch to dokázal v šesťdesiatych rokoch, a opätovne aj v roku 1991. A potom aj pred rokom 2008, kedy dôsledne varoval, že boom bývania sa zmení na bublinu. Všetci vieme, ako to dopadlo.
Podľa Bundesbank ekonomika Nemecka pokračuje v 1. kvartáli v útlme
- 18. 3. 2019 - Názory čitateľov (1)
Nemecká ekonomika pokračuje v 1. štvrťroku v útlme. Dôvodom je slabá priemyselná produkcia, klesajúci zahraničný dopyt po autách a zhoršujúce sa nálady vo výrobnom sektore.
Miera voľných pracovných miest v EÚ sa v štvrtom kvartáli zvýšila
- 18. 3. 2019
Počas októbra až decembra sa miera voľných pracovných miest v rámci Európskej únie oproti predošlému štvrťroku zvýšila na 2,3 % z úrovne 2,2 % v predchádzajúcom štvrťroku. Na Slovensku miera medzikvartálne vzrástla na 1,3 % z úrovne 1,2 %
Záujem zamestnávateľov o nových zamestnancov sa pre 2. štvrťrok zvýšil
- 18. 3. 2019
Slovenskí zamestnávatelia hlásia pre 2. štvrťrok stabilné až rastúce náborové plány. Vyšší záujem o zamestnancov avizovali najmä firmy v odvetviach spracovateľský priemysel, financie, poistenie, nehnuteľnosti a ďalšie služby podnikom.
Politická obeť Deripaska: Sankcie znemožňujú zlepšenie vzťahov medzi USA a Ruskom
- 18. 3. 2019 - Názory čitateľov (1)
Ruskí predstavitelia pravidelne útočia proti americkým sankciám a označujú ich za „protiruskú hystériu“. Moskva a Washington sú na opačných stranách mnohých medzinárodných konfliktov, vrátane Sýrie, Ukrajiny, Iránu aj Venezuely.
Medziročná inflácia v eurozóne sa vo februári zrýchlila
- 15. 3. 2019
Spotrebiteľské ceny v eurozóne vo februári medziročne stúpli o 1,5 % po januárovom raste o 1,4 %, na Slovensku sa zvýšili o 2,3 % po posilnení o 2,2 % v januári.
Počet firemných krachov v Nemecku vlani klesol takmer o 4 %
- 13. 3. 2019
Vďaka dobrej situácii v ekonomike sa počet firemných krachov v Nemecku vlani znížil. Počet firemných insolvencií v roku 2018 klesol na 19.302 a bol najnižší od zavedenia aktuálneho insolvenčného poriadku v roku 1999, uviedol spolkový štatistický úrad.
Tŕnistá cesta Veľkej Británie: Odmietnuté, zamietnuté... a predĺžené?
- 13. 3. 2019 - Názory čitateľov (1)
Debakel s brexitom sa blíži k papierovému rozuzleniu, ale okolo celej témy je stále veľa neistôt. Britský parlament je stále silne rozdelený a britské politické elity zrejme nevedia, čo vlastne chcú.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov