Finančná kríza

Veľká neznáma: Hrozbu ďalšieho finančného krachu počítačmi riadený sektor nezvládne
Umelá inteligencia sa čoraz viac využíva pri rozhodovaniach na finančných trhoch. Manažéri fondov prenechávajú strojom rozhodovanie o obchodovaní, tie to robia často len na základe identifikovania modelov vo finančných údajoch. Čím viac údajov má umelá inteligencia k dispozícii, tým viac sa naučí. A keďže finančný svet produkuje stále viac údajov, mala by sa neustále zdokonaľovať. Čo sa však stane v prípade, ak údaje, aké má k dispozícii sú nesprávne, alebo predstavujú anomáliu?
Najväčšiu kúpnu silu v EÚ mali vlani obyvatelia Luxemburska
TASR - 15. 12. 2017 - Názory čitateľov (3)
Najväčšiu kúpnu silu v celej Európskej únii (EÚ) mali vlani obyvatelia Luxemburska. Ukázali to revidované, spresnené údaje európskeho štatistického úradu Eurostat.
Bankoví analytici v očakávaní: Od januára má európsky finančný trh tvrdšie pravidlá, kvôli nim môžu prísť o prácu
- 15. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Nové pravidlá nadobúdajú účinnosť v januári, rôzne triedy aktív budú spadať do rôznych štandardov pre obchodovanie. Analytici sa obávajú, že to bude mať dopad na vypracúvanie štúdií.
ECB v decembri ponechala menovú politiku bez zmeny, v januári pristúpi k zníženiu objemu nákupu aktív
- 14. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Európska centrálna banka na svojom decembrovom zasadnutí rozhodla o zachovaní základnej úrokovej sadzby na 0 %, úrokovej sadzby na pôžičky 0,25 % a depozitnej sadzbe na -0,4 %. Trh ponechanie sadzieb očakával.
Spotreba na obyvateľa v SR bola vlani vo výške 76 % priemeru EÚ
SITA - 14. 12. 2017
Najnižšia skutočná individuálna spotreba bola vlani v Bulharsku, a to 53 % priemeru EÚ, najvyššiu spotrebu mali v Luxembursku, kde bola vo výške 132 % priemeru EÚ.
UniCredit zvýšila svoj cieľ pre dividendy za rok 2019
TASR - 12. 12. 2017
Talianska banka UniCredit v utorok zvýšila svoj cieľ pre vyplatenie dividend v roku 2019 aj pre redukciu tzv.
Tentoraz to príde z Číny, varuje Deutsche Bank
- 11. 12. 2017 - Názory čitateľov (8)
Deutsche Bank tvrdí, že pravdepodobnosť, že v nadchádzajúcich rokoch sa zrodí kríza v Číne, je takmer dvakrát väčšia ako v ktorejkoľvek inej veľkej ekonomike. Banka pritom poukazuje na vysokú úroveň dlhu krajiny.
V roku 2060 budú Dáni odchádzať do dôchodku 74-roční, Slováci 68-roční (2)
TASR - 10. 12. 2017 - Názory čitateľov (9)
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) uverejnila zoznam krajín, v ktorých sa do roku 2060 terajší limit odchodu do dôchodku upraví.
Slováci minú šesť percent svojich prostriedkov na zariadenie domácnosti
SITA - 10. 12. 2017
Za desaťročné obdobie (2006 až 2016) sa náklady Slovákov na zariadenie ich domácnosti zvýšili o 0,5 %.
Priveľa frustrácie, ignorácia intelektuálov a rozprávky populistov: Všeobecný odpor voči elitám nás dostáva do zlej ekonomickej situácie
- 10. 12. 2017 - Názory čitateľov (7)
Počas uplynulého desaťročia sa ekonómovia venovali výskumu, prečo sa nepodarilo predvídať finančnú krízu. Priniesli nové teórie, modely a politiky, ale ani to im nepomohlo úplne si opraviť reputáciu. A hoci dôsledky krízy sa postupne vytrácajú, ľudia stále ekonómom nedôverujú. Laureát Nobelovej ceny vysvetľuje, prečo sme si vyslúžili zlú hospodársku politiku
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov