Európske akciové trhy na výsledky kongresových volieb v USA zareagovali rastom

Pridajte názor  Zdroj:

7. 11. 2018 - Britský akciový index FTSE 100 si v úvode stredajšieho obchodovania pripísal 1 %, index nemeckej burzy DAX stúpol tiež o 1 % a francúzsky index CAC 40 si prilepšil o 1,1 %.

Európske akciové trhy v úvode stredajšieho obchodovania výrazne posilnili po tom, ako sa ukázalo, že výsledky kongresových volieb v USA sú v podstate v súlade s očakávaniami. Demokrati opäť získali kontrolu nad Snemovňou reprezentantov a republikáni si udržali väčšinu v Senáte. Britský akciový index FTSE 100 si po otvorení stredajšieho obchodovania pripísal 1 percento, index nemeckej burzy DAX stúpol tiež o 1 percento a francúzsky index CAC 40 si prilepšil o 1,1 percenta.

Hoci výsledky amerických volieb zväčšujú perspektívu politickej slepej uličky vo Washingtone, zakladateľ obchodovacej platformy Pelican Mike Read uviedol, že "mrak neistoty z posledných niekoľkých týždňov sa zdvihol a opäť vidíme obchodovanie ako zvyčajne". Domnieva sa pritom, že mnohí obchodníci, ktorí v uplynulých týždňoch stáli bokom, sa vrátia na trhy.