Meny - spravodajstvo

Podnikateľská dôvera v Nemecku na rekordnom maxime
Forexpro.sk - včera o 18:10
Posledný deň obchodného týždňa nepriniesol významné makroekonomické údaje. Japonsko v neskorých nočných hodinách zverejnilo údaje indexu PMI výrobného sektora, ktorý na mesačnej báze vzrástol z 52.8 bodu na 53.8 a prekonal tak očakávania analytikov na úrovni 52.6 bodu.
Banky v eurozóne sa musia viac venovať riešeniu problému zlých úverov
TASR - včera o 16:31
Európsky bankový dohľad dôrazne varoval finančné domy v Európe, aby začali odbúravať zlé úvery. "Niektoré banky musia urobiť viac pri riešení problému zlých úverov," povedala šéfka Rady pre dohľad Európskej centrálnej banky (ECB) Daniele Nouyová v piatok na výročnej konferencii European Banking Regulation vo Frankfurte nad Mohanom.
Spoločná európska mena voči doláru stúpla
SITA - 23. 11. 2017
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Výhľad UniCredit na rok 2018: Stabilný rast, vyššie výnosy aj silnejšie euro
- 23. 11. 2017
Rok 2018 bude pravdepodobne ďalším rokom silného celosvetového hospodárskeho rastu, a to približne o 3,9 %. HDP v eurozóne by malo rásť približne o 2,3 %. Menové politiky centrálnych bánk budú menej akomodatívne len minimálne. Kurz EUR/USD čoskoro obnoví rastúci trend, a to koncom budúceho roka na úrovni okolo 1,25.
ECB: Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre euro, ich vývoj sledujeme
- 23. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Zvýšenie povedomia, ale aj investičná hystéria. Pokiaľ ide o Bitcoiny, ako by sa Európska centrálna banka zdržiavala vyjadrení ohľadom rôznych správ a udalostí. Pritom v minulosti už blockchain technológiu niekoľkokrát komentovala.
Fed v decembri pravdepodobne opäť zvýši úrokové sadzby
SITA - 23. 11. 2017
Protokol z posledného zasadnutia americkej centrálnej banky signalizuje ochotu k tretiemu zvýšeniu úrokových sadzieb od začiatku roka
Nemecko čelí trom rizikám po neúspechoch pri zostavovaní novej vlády
TASR - 23. 11. 2017
Politická neistota, neschopnosť prijímať reformy či oslabenie pozície v rámci Európy. Toto sú riziká, ktorým v súčasnosti čelí Nemecko po tom, ako sa politickým stranám nedarí zostaviť novú vládu a krajina tak čelí štátnej kríze. Upozorňuje na to vo svojej najnovšej analýze spoločnosť Coface.
Kurz eura vzrástol na 1,1797 USD/EUR
TASR - 22. 11. 2017
Kurz spoločnej európskej meny po robustných makroekonomických údajoch z eurozóny výrazne vzrástol a dostal sa k hranici 1,18 USD/EUR.
Dolár klesol voči jenu aj oproti euru
SITA - 22. 11. 2017
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Kurz eura pokračuje v raste, už druhý deň v rade
TASR - 22. 11. 2017
Kurz eura aj v stredu pokračuje v raste, už druhý deň v rade. Investori zrejme stavili na to, že kolaps rokovaní o vytvorení vládnej koalície v Nemecku, nebude mať žiadny vplyv na čoraz jasnejšie vyhliadky európskeho hospodárstva.
Strana 1 z 10Staršie