Meny - spravodajstvo

Ekonomiku počas leta potiahli nahor najmä automobilky
TASR - 6. 12. 2022
Ekonomiku počas leta potiahli nahor najmä automobilky. Uviedol to Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank, v komentári k údajom hrubého domáceho produktu (HDP) za 3.
ECB potrebuje ďalšie zvýšenie sadzieb, ale inflácia je blízko vrcholu
TASR - 6. 12. 2022
Európska centrálna banka (ECB) bude ešte musieť zvýšiť úrokové sadzby, aby skrotila cenové tlaky, aj keď sa zdá, že miera inflácie v euroregióne je už blízko svojho vrcholu.
Americké akcie v pondelok oslabili pre obavy z rastúcich úrokov
- 6. 12. 2022
Podľa ekonómky Priscilly Thiagamoorthyovej zo spoločnosti BMO Capital Markets údaje o aktivite sektora služieb ukázali, že ekonomika USA napriek sprísňujúcim sa finančným podmienkam stále vykazuje určitú silu.
ECB zrejme spomalí tempo sprísňovania menovej politiky
Európska centrálna banka (ECB) tento mesiac zrejme zvýši úrokové sadzby o pol percentuálneho bodu a spomalí tempo sprísňovania menovej politiky, uviedol člen Rady guvernérov Gabriel Makhlouf.
Euro sa v pondelok dostalo na päťmesačné maximum 1,0585 USD
Spoločná európska mena sa na začiatku nového týždňa posilnila a jej kurz sa dostal na najvyššiu úroveň za päť mesiacov.
Americké akcie po správe o vývoji trhu práce v USA uzavreli týždeň zmiešane
- 3. 12. 2022
Vysoká tvorba pracovných miest v USA môže americkej centrálnej banke poskytnúť viac priestoru na agresívny postu pri nastavovaní menovej politiky, tvrdí analytik Joe Manimbo zo spoločnosti Convera.
Európania podporujú euro aj Nástroj na obnovu a odolnosť a SURE
TASR - 2. 12. 2022
Najnovší prieskum Eurobarometra, o ktorom v piatok informovala Európska komisia, upozornil, že európska verejnosť aj naďalej silne podporuje euro.
Ceny výrobcov v eurozóne zaznamenali v októbri výrazné zmiernenie rastu
TASR - 2. 12. 2022
Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne vzrástli v októbri medziročne o necelých 31 %. Opäť tak spomalili tempo rastu, druhý mesiac po sebe.
Akcie v USA po štatistike a poklese Salesforce uzavreli zmiešane, dolár klesol
- 2. 12. 2022
Z 11 čiastkových sektorov indexu S&P 500 ich vo štvrtok deväť oslabilo, na čele s finančnými a realitnými spoločnosťami.
Euro sa vo štvrtok výrazne posilnilo
Spoločná európska mena sa vo štvrtok výrazne posilnila, keď ju podporili vyjadrenia šéfa americkej centrálnej banky (Fed).
Strana 1 z 10Staršie