Meny - spravodajstvo

Mladosť = pochabosť: Prečo by ste nemali šetriť v Bitcoinoch
- 00:08
Novým technológiám fandia predovšetkým mladí. Ale mladí nemajú dostatok skúsenosti a sú neraz tvrdohlaví. Nedajú si poradiť. Jedine ak od rovesníka.
Dolár v utorok posilnil
SITA - včera o 17:46
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Ako investovať, aby vám úspory v roku 2018 rástli
- včera o 14:23 - Názory čitateľov (2)
Peniaze Slovákov, ktoré vlani ,,ležali“ na bežných či termínovaných účtoch, prerábali. Takto sa mnohí pripravili o stovky až tisícky eur. V priemere zhodnotili Slováci v roku 2017 svoje vklady v bankách len o 0,33 % (pred zdanením výnosov), v roku 2016 to bolo 0,47. Reálne zhodnotenie vkladov sa vlani kvôli inflácii (na úrovni 1,3 %) dostalo až do mínusu (-1 %).
Miera nezamestnanosti v celom regióne OECD bola v novembri stabilná
TASR - včera o 14:16
Miera nezamestnanosti v celom regióne, ktorý zastrešuje Organizácia pre hospodársku spoluprácu (OECD), zostala v novembri stabilná.
Nezamestnanosť v rámci celej OECD v novembri stagnovala na úrovni 5,6 %
SITA - včera o 13:16
V eurozóne novembrová nezamestnanosť oproti októbru klesla o 0,1 percentuálneho bodu na 8,7 % a na Slovensku sa znížila o 0,1 bodu na 7,5 %.
Svetová ekonomika tento rok vzrastie najprudšie od 2011
TASR - 15. 1. 2018
Svetová ekonomika by v prebiehajúcom roku mala zaznamenať najprudší rast od roku 2011, očakáva poradenská spoločnosť PricewaterhouseCoopers (PwC).
Teória Merkúru a Marsu: Za slabý dolár môže pravdepodobne Trump
- 15. 1. 2018
Americký prezident Donald Trump sa rád opakovane chváli, že akciový trh za jeho vlády posilňuje. Naposledy tak urobil v piatok, keď tvrdil, že pomohol vytvoriť "šesť biliónov dolárov novej hodnoty". Ťažko povedať, čo je na tom pravdy, ale pravdepodobná je iná vec: Trump je čiastočne zodpovedný za to, ako zle sa v roku 2017 darilo americkej mene.
Nemecká centrálna banka zaradí jüan do svojich devízových rezerv
Nemecká centrálna banka zaradí čínsky jüan do svojho koša devízových rezerv. Uviedol to v pondelok počas Ázijského finančného fóra Andreas Dombret z Bundesbanky.
EÚ za november v obchode s tovarmi vykázala prebytok 8 mld. eur
SITA - 15. 1. 2018
Novembrový export tovarov z Európskej únie medziročne stúpol o 6,8 % a dovoz posilnil o 5,4 %.
Budúcnosť financií ako ju dnes nechceme pripustiť: Decentralizácia pomôže miestnemu hospodárskeho rastu
- 15. 1. 2018 - Názory čitateľov (2)
Finančný systém čaká bezprecedentná zmena. Je to prechod z centralizovanej moci na decentralizované siete. V blízkej budúcnosti budeme mať rôzne peniaze s rôznymi vlastnosťami na rôzne účely. Sporenie stratí zmysel v tomto novom svete, hodnota peňazí nebude rásť akumuláciou, ale prostredníctvom výmeny.
Strana 1 z 10Staršie