Meny - spravodajstvo

EK tvrdí, že prepad slovenskej ekonomiky v roku 2020 bude deväťpercentný
Slovensko, podobne ako väčšina krajín EÚ, bolo zasiahnuté pandémiou nového koronavírusu horšie, ako predpokladala Európska komisia (EK) ešte v máji.
Rast spotrebiteľských cien v Holandsku sa v júni zrýchlil
- 10:31
Tempo rastu spotrebiteľských cien v Holandsku sa v júni zrýchlilo prvýkrát za šesť mesiacov. Ukázali to v utorok najnovšie údaje štatistického úradu v Amsterdame.
Letné prognózy naznačujú väčší prepad HDP eurozóny, než sa očakávalo
- 10:31
Prepad hrubého domáceho produktu (HDP) v 19-člennej eurozóne bude v tomto roku horší, ako sa očakávalo - na úrovni 8,7 percenta.
Maloobchodné tržby v eurozóne aj v EÚ sa v máji zvýšili
- včera o 11:16
Maloobchodné tržby v eurozóne sa v máji 2020 zvýšili medzimesačne o 17,8 % a v celej 27-člennej Európskej únii (EÚ) vzrástli o 16,4 %, keďže členské štáty začali uvoľňovať blokády, ktoré mali brániť šíreniu pandémie nového koronavírusu.
Monetárnopolitický zločin? BIS tvrdí, že nie
- včera o 09:59 - Názory čitateľov (1)
Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) vo svojej Výročnej ekonomickej správe venuje priestor aj otázke masívneho tlačenia peňazí" zo strany centrálnych bánk. Tvrdí, že k zneužitiu menovej politiky nedochádza.
Objednávky v nemeckom priemysle v máji ožili a medzimesačne vzrástli
- včera o 09:46
Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji ožili a vzrástli po strmom poklese v marci a v apríli, keď v Európe vrcholili blokády spojené s pandémiou nového koronavírusu.
MMT: Nie je moderná, nie je menová a nie je to ani teória
- 4. 7. 2020 - Názory čitateľov (8)
Argument pre Modernú menovú teóriu prvýkrát uviedol Warren Mosler v 90-tych rokoch. Je to pomerne jednoduché: vládne výdavky nie sú obmedzené príjmami. Dane fungujú iba na reguláciu dopytu, a tým aj inflácie, vládne pôžičky fungujú iba na reguláciu úrokových sadzieb. Štátne pokladnice môžu vytvárať a míňať toľko peňazí, koľko chcú, na stimuláciu rastu, najmä ak ekonomika nemá dostatočný výkon. A keď inflácia prudko vzrastie, prostredníctvom daní sa peniaze z ekonomiky stiahnu.
Pokles aktivity v súkromnom sektore eurozóny sa v júni výrazne spomalil
- 3. 7. 2020
Pokles aktivity v súkromnom sektore eurozóny, ku ktorému došlo po nástupe pandémie nového koronavírusu, sa v júni výrazne spomalil.
Miera nezamestnanosti v eurozóne sa v máji zvýšila na 7,4 %
- 2. 7. 2020
Nezamestnanosť v eurozóne zaznamenala v máji mierny rast a posunula sa vyššie nad 7-percentnú úroveň.
Nezamestnanosť v eurozóne vzrástla v máji na 7,4 %
- 2. 7. 2020
Nezamestnanosť v eurozóne zaznamenala v máji mierny rast. Ako uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat, v máji dosiahla miera nezamestnanosti
Strana 1 z 10Staršie