Dôchodkové spoločnosti

Nové informácie: Ako čítať výpis sporenia v 2. pilieri a čo sa oplatí skontrolovať
- 11. 2. 2021 - Názory čitateľov (6)
V týchto dňoch a týždňoch zasielajú dôchodkové správcovské spoločnosti 1,64 miliónom sporiteľov v 2. pilieri výpisy z účtu za rok 2020. Výpisy majú na základe minuloročného opatrenia ministerstva práce nový obsah. V porovnaní s predošlou verziou je v mnohom jednoduchší a prehľadnejší, avšak zmenou z neho vypadli aj niektoré dôležité údaje, ako napríklad mesačný rozpis príspevkov.
Sporitelia v 2. pilieri môžu z výpisov zistiť prognózu dôchodku
- 2. 2. 2021 - Názory čitateľov (4)
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri sa okrem prehľadu o výške úspor, príspevkoch zamestnávateľa, ich zhodnotení aj poplatkoch za správu môžu z vlastného výpisu dozvedieť aj prognózu svojho budúceho dôchodku.
Rezort práce zavádza nový vzor výpisu z osobného dôchodkového účtu
- 28. 1. 2021
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR zavádza nový vzor výpisu z osobného dôchodkového účtu sporiteľa s prehľadnejšou štruktúrou a komplexnejším obsahom.
Druhý pilier aj v ťažkom roku 2020 dokázal, že je v dobrej kondícii
- 11. 1. 2021
Druhý pilier aj v ťažkom roku 2020, poznačeného koronakrízou, dokázal, že je v dobrej kondícii. Uviedla to Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS).
Vlani zmenilo dôchodkovú správcovskú spoločnosť 53.000 sporiteľov v II. pilieri
- 11. 1. 2021
V roku 2020 zmenilo dôchodkovú správcovskú spoločnosť (DSS) zhruba 53.000 sporiteľov v II. pilieri. Informovala o tom špecialistka komunikácie Sociálnej poisťovne (SP) Jana Hrabková.
Do zlepšenia poskytovania sociálnych služieb investuje TSK viac ako 5,3 mil. eur
- 30. 11. 2020
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investuje v budúcom roku do zlepšenia poskytovania sociálnych služieb viac ako 5,3 milióna eur.
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri budú dostávať nový výpis
- 11. 11. 2020 - Názory čitateľov (3)
Komunikácia medzi sporiteľmi v druhom dôchodkovom pilieri a dôchodkovými správcovskými spoločnosťami (DSS) sa bude meniť.
SP upozorňuje na pandemický režim pri žiadaní akceptačných listov v 2. pilieri
- 12. 10. 2020
Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri na špeciálny pandemický režim pobočiek pri vydávaní akceptačných listov, ktoré potrebujú pri prestupoch z jednej do inej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (DSS).
Ako prinútiť ľudí, aby šetrili viac?
- 4. 10. 2020 - Názory čitateľov (15)
Keby sme sa vždy správali racionálne, nemuseli by na nás vymýšľať rôzne taktiky. Ale sme len ľudia, takže sú chvíle, kedy jednoducho potrebujeme "pošťuchnúť", aby sme sa správali zodpovednejšie.
V druhom pilieri si sporí viac ako polovica pracujúcej populácie
- 18. 7. 2020 - Názory čitateľov (13)
V druhom dôchodkovom pilieri si sporí už vyše 1,6 milióna ľudí. Za posledné štyri roky počet sporiteľov kontinuálne medziročne rástol, pričom prudko rastúcu krivku spomalili v tomto roku opatrenia súvisiace s bojom proti pandémii nového koronavírusu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov