Bitcoin klesol v piatok na šesťmesačné minimum

Pridajte názor  Zdroj:

22. 11. 2019 - Bitcoin, najrozšírenejšia digitálna mena na svete, klesol v piatok na šesťmesačné minimum po tom, ako čínska centrálna banka odštartovala novú akciu proti kryptomenám a varovala pred rizikami spojenými s ich emisiou alebo obchodovaním.

Bitcoin, najrozšírenejšia digitálna mena na svete, klesol v piatok na šesťmesačné minimum po tom, ako čínska centrálna banka odštartovala novú akciu proti kryptomenám a varovala pred rizikami spojenými s ich emisiou alebo obchodovaním.

Cena bitcoinu sa v piatok znížila o 9 % na 6929 USD (6247,41 eur), čo je najnižšia hodnota od mája tohto roka.

Riaditeľstvo Čínskej ľudovej banky (PBOC) v Šanghaji totiž oznámilo, že bude riešiť pribúdajúce prípady nezákonných činov, ktoré sa týkajú virtuálnych mien. Varovalo tiež investorov, aby si nezamieňali digitálne meny s technológiou blockchain, ktorá mnohé z nich vrátane bitcoinu podporuje.

Tento krok prišiel deň po tom, ako regulačné úrady v Šen-čene začali podobnú kampaň, a v čase, keď sa samotná PBOC pripravuje na spustenie vlastnej digitálnej meny.

Čínsky prezident Si Ťin-pching minulý mesiac uviedol, že druhé najväčšie hospodárstvo sveta by malo urýchliť vývoj technológie blockchain.

Bitcoin, známy svojimi prudkými výkyvmi, strmo stúpol o viac ako 40 % dva dni po vyhlásení čínskeho prezidenta, keď investori stavili na to, že čínska podpora blockchainu a plány na digitálnu čínsku menu by mohli urýchliť akceptáciu kryptomien.