Hodnoty Bitcoinu a ďalších kryptomien klesajú: Môžu za to problémy banky Silvergate Capital

Cena kryptomeny bitcoin dnes prechodne klesla na viac ako dvojtýždňové minimum k hranici 22 000 USD. Podobne oslabujú aj ďalšie kryptomeny, ktoré tak podľa analytikov reagujú na problémy americkej banky Silvergate Capital. Tá ponúka široko využívanú platobnú sieť, ktorá uľahčuje prevody finančných prostriedkov medzi kryptografickými firmami v reálnom čase.

Najväčšia kryptomentika bitcoin pri obchodovaní v Ázii odpísala až šesť percent, neskôr ale časť strát vymazala. Krátko po 09: 00 SEČ sa bitcoin podľa špecializovaného webu CoinDesk predával zhruba za 22.375 USD, a za uplynulý deň tak vykazoval pokles o viac ako štyri percentá. Druhá najväčšia kryptografia eter odpisovala takmer päť percent na 1568 USD. Podobne oslabovali aj ďalšie kryptomeny, okrem iného avalanche alebo dogecoin.

Silvergate Capital uviedla, že skúma, či dokáže zostať prevádzkyschopná

Mnoho kryptomienových burz, vydavateľov stablecoínov a obchodných miest ale už platby prostredníctvom Silvergate neprijíma ani nevykonáva. Stablecoiny sú naviazané na nejaké platidlo alebo reálne aktívum.

„Silvergate je jedným z hlavných poskytovateľov dolárového bankovníctva pre kryptomeny,“ uviedol obchodník John Toro z kryptomeny Independent Reserve. „Akékoľvek obavy o likviditu budú mať priamy dopad na trhové podmienky a môžu ovplyvniť dostupnosť niektorých prostriedkov klientov a prístup k nim,“ dodal.

V ťažkostiach banky Silvergate Capital sa naposledy prejavili dopady novembrového kolapsu kryptomeny FTX, informovala agentúra Bloomberg. Kauza otriasla celým odvetvím a urýchlila snahu globálnych regulačných orgánov začať odvetvie kryptomien dôsledne regulovať. Na sektor majú negatívny vplyv aj očakávania, že úrokové sadzby zostanú vyššie počas dlhšieho obdobia, čo znižuje chuť investorov riskovať.

Viac o téme: americký dolár USD , bitcoin , burza , kryptomeny , pokles

Súvisiace články

Aktuálne správy