Končí americká kryptomentová banka Silvergate? Momentálne je v dobrovoľnej likvidácii

Materská spoločnosť americkej kryptomeny Silvergate Capital sa rozhodla ukončiť jej operácie a začať jej dobrovoľnú likvidáciu. Spoločnosť Silvergate Capital Corporation to uviedla v stredu. Akcie banky po stredajšom uzavretí burz odpísali 35 percent. Podnik utrpel straty po dramatickom kolapse kryptoburzy FTX, a je tak ďalšou z radu obetí turbulencií na krpytomenovom trhu.

Banka Silvergate Capital už skôr uviedla, že skúma, či dokáže zostať prevádzkyschopná. V piatok večer pozastavila svoju platobnú sieť Silvergate Exchange Network, ktorá umožňovala jej zákazníkom vykonávať prevody 24 hodín denne. Banka uviedla, že vyplatí všetky vklady zákazníkov v plnej výške.

„Vo svetle nedávneho vývoja v odbore a regulačných opatreniach Silvergate verí, že usporiadané zastavenie operácií banky a dobrovoľná likvidácia je najlepším postupom,“ stojí v stredajšom vyhlásení.

Vzťahy prerušili viacerí jej partneri

Vzťahy so Silvergate minulý týždeň prerušili viacerí jej partneri, vrátane významných firiem, ako je Coinbase Global a Galaxy Digital. Kryptoburza Coinbase uviedla, že v Silvergate nemá žiadnu klientsku ani firemnú hotovosť. Šéf kryptoburzy Binance Changpeng Zhao povedal, že jeho spoločnosť neutrpela žiadne straty na majetku.

Silvergate vznikla ako malá banka v Kalifornii v roku 1988, v roku 2019 vstúpila na burzu. Čoskoro sa začala zaujímať o kryptomeny a stala sa jednou z obľúbených bánk v kryptomenovom priemysle. Jej koniec ukazuje rozsah vplyvu na priemysel digitálnych aktív po krachu FTX, ktorá v novembri vyhlásila bankrot po tom, ako jej nezostávali peniaze na výbery zákazníkov, uviedla agentúra Reuters.

Viac o téme: banka, ekonomika, hotovosť, kryptomeny, likvidácia

Súvisiace články

Aktuálne správy