Home banking

Ak chcete svoje bankové transakcie vykonávať z pohodlia domova (alebo svojej kancelárie) budete potrebovať počítač s nainštalovaným bankovým programom, telefónnu linku (alebo pripojenie k internetu). Prostredníctvom tohoto kanálu môžete svoje peniaze riadiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Čo služba ponúka?

Ak chcete mať banku na svojom pracovnom stole určite si zriaďte túto službu. Jej prostredníctvom môžete vykonávať transakcie ako v pobočke vašej banky, môžete mať takisto prehľad o prebiehajúcich pohyboch na vašom účte v reálnom čase. Program možno previazať s vlastným účtovníctvom. Nevýhodou je viazanosť na jeden (alebo niekoľko) konkrétny počítač s nainštalovanou bankovou aplikáciou. Pokiaľ naviac nemáte pevné pripojenie k internetu, budete musieť naviac platiť telefónne poplatky.

Koľko to stojí?

V niektorých bankách zaplatíte poplatok za zriadenie služby (väčšinou rádovo v tisíckach korún) a potom platíte mesačné platby (do sto korún). Transakcie vykonávané týmto spôsobom sú väčšinou výrazne lacnejšie, pri veľkých objemoch platieb sa vám môže homebanking takto sám zaplatiť. Okrem týchto poplatkov musíte ešte platiť za pripojenie na internet a telefónne poplatky.

Ako je to s bezpečnosťou?

Aplikácia vo vašom počítači, šifrovaná komunikácia medzi vami a bankou zaisťuje vysokú úroveň bezpečnosti. Jej úroveň je vyššia ako u internetového bankovníctva.

Phone banking GSM banking Home banking Internet banking