Google čoskoro začne výrobu svojich smartfónov Pixel v Indii

Americký internetový gigant Google v skorej dobe začne výrobu svojich smartfónov Pixel v Indii. S odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou o tom dnes informoval server BBC.

Google by mal podľa zdrojov telefóny Pixel vyrábať vo fabrike taiwanskej spoločnosti Foxconn v juhoindickom štáte Tamilnádu. Foxconn je najväčším zmluvným výrobcom elektroniky na svete a vyrába napríklad smartfóny iPhone pre americkú firmu Apple.

Spoločnosť Google, ktorá je súčasťou konglomerátu Alphabet, prevádzkuje najpoužívanejší internetový vyhľadávač na svete. Stojí tiež za operačným systémom Android, ktorý používajú takmer všetci výrobcovia šikovných telefónov. Telefóny Pixel síce dosahujú iba relatívne nízky objem predaja, sú však vnímané ako referenčné prístroje prezentujúce najnovšiu podobu systému Android.

Zdroje BBC oznámili, že Google bude v indickej továrni Foxconnu vyrábať pokročilé verzie telefónov Pixel a že výroba sa začne ešte v tomto roku. India v poslednom čase ťaží zo snahy globálnych korporácií obmedzovať závislosť od Číny, ktorá má napäté vzťahy so Spojenými štátmi aj ďalšími západnými krajinami.

Spoločnosť Google avizovala plány na spustenie výroby telefónov Pixel v Indii už v minulom roku. „India je pre smartfóny Pixel prioritným trhom,“ uviedol vtedy viceprezident podniku Rick Osterloh. „Sme odhodlaní ľuďom v tejto krajine poskytnúť to najlepšie z nášho hardvéru a z integrovaných softvérových funkcií,“ dodal.

Viac o téme: Google , India , Pixel , smartfóny , výroba

Súvisiace články

Aktuálne správy