Výdavky v americkom stavebnom sektore v máji nečakane klesli

Výdavky v americkom stavebnom sektore zaznamenali v máji nečakaný pokles, čo ovplyvnila situácia v súkromnom sektore. Naopak, výdavky vo verejnom sektore sa zvýšili, k čomu prispeli najmä výdavky v školstve. Uviedlo to americké ministerstvo obchodu, ktorého údaje zverejnil portál RTTNews.

Ministerstvo oznámilo, že stavebné výdavky v USA klesli v máji o 0,1 % na ročnú mieru 2,14 bilióna USD (1,99 bilióna eur). Vývoj zaostal za odhadmi analytikov, ktorí počítali s rastom na úrovni 0,1 % po tom, ako sa v apríli stavebné výdavky v USA po revízii smerom nahor zvýšili o 0,3 %. Ministerstvo obchodu pôvodne udávalo za apríl pokles výdavkov v stavebníctve o 0,1 %.

Pod nečakaný pokles za mesiac máj sa podpísal vývoj v súkromnom sektore. Stavebné výdavky v tejto oblasti klesli o 0,3 %. Znížili sa výdavky na výstavbu domov, ako aj výdavky v nebytovej oblasti.

Na druhej strane, celkový pokles výdavkov v americkom stavebníctve zmiernila situácia vo verejnom sektore, kde výdavky vzrástli o 0,5 %. Pod rast sa podpísala oblasť školstva, ktorej objem výdavkov dokázal kompenzovať nižšie výdavky na výstavbu diaľnic.

Viac o téme: pokles , Spojené štáty americké USA , stavebníctvo , výstavba

Súvisiace články

Aktuálne správy