Renault a Geely plánujú spoločné aktivity v Brazílii

Francúzska automobilka Renault a jej čínsky partner Geely plánujú v najbližších týždňoch oznámiť dohodu o spolupráci v Brazílii.

Obe firmy vlani vytvorili spoločný podnik na výrobu spaľovacích motorov a hybridných pohonných jednotiek a odvtedy začali predávať aj autá vyrobené v Južnej Kórei. Teraz plánujú rozšíriť svoje partnerstvo na Brazíliu a pracujú na predbežnej dohode, ktorú chcú oznámiť ešte tento mesiac, uviedli zdroje pod podmienkou anonymity.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

Podľa dohody by čínska automobilka začala využívať brazílsku maloobchodnú sieť Renaultu už tento rok na predaj vozidiel značky Geely vyvážaných z Číny. Partnerstvo by tiež znamenalo, že Geely získa podiel v spoločnosti Renault Brazília a bude využívať jej závod v Curitibe na montáž vozidiel. Výška potenciálnej investície nebola bezprostredne špecifikovaná. Renault a Geely sa odmietli k záležitosti vyjadriť.

Viac o téme: automobilka , automotive , Brazília , dohoda , Geely , Renault , spolupráca , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy