BRATISLAVA – Vláda nebude pokračovať v privatizácii a doprivatizácii strategických podnikov. Ktoré to budú, určí zákonom. Píše sa to v návrhu programového vyhlásenia vlády, ktoré má redakcia SME k dispozícii.
Ficov kabinet sa môže dostať do sporu s Rakúskom a Európskou úniou, lebo chce pripraviť „návrh ďalšieho využitia jadrovej elektrárne V1 Jaslovské Bohunice“. Slovenská republika sa však zaviazala, že túto elektráreň v najbližších rokoch odstaví.
Hoci majiteľ Slovenských elektrární, talianska spoločnosť Enel, je v dostavbe Jadrovej elektrárne Mochovce rezervovaný, vláda „chce podporovať výstavbu no?vých zdrojov na výrobu elektriny vrátane dobudovania 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne Mochovce“.
Vláda sa hlási k zlepšovaniu dopravnej infraštruktúry. „Urýchli dokončenie prepojenia Bratislavy a…
