Riaditeľom Orange Slovensko sa stal Federico Colom

Pridajte názor  Zdroj:

2. 5. 2019 - Post generálneho riaditeľa prevezme po Pavlovi Lančaričovi, ktorý sa po dvadsiatich rokoch na tejto pozícii stáva predsedom dozornej rady spoločnosti Orange Slovensko.

Telekomunikačná spoločnosť Orange Slovensko po dvadsiatich rokoch mení vedenie. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva firmy sa od 1. mája tohto roku stal Federico Colom. Na novej pozícii bude zodpovedný za celkové smerovanie spoločnosti s dôrazom na posilňovanie jej postavenia v oblasti konvergentných a digitálnych služieb, internetu vecí či 5G. Post šéfa prevezme po Pavlovi Lančaričovi, ktorý sa stáva predsedom dozornej rady Orange Slovensko. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Do spoločnosti Orange Slovensko prichádza Federico Colom zo skupiny Orange, kde od roku 2016 pôsobil na pozícii výkonného viceprezidenta a riaditeľa pre finančný kontroling. V rokoch 2007 až 2016 zastával funkciu riaditeľa úseku financií v Orange Španielsko. V telekomunikačnom biznise pôsobí viac ako 22 rokov na rozličných pozíciách v oblasti komerčných operácií, financií a zákazníckych služieb.

Spoločnosť Orange Slovensko je telekomunikačnou spoločnosťou a najväčším mobilným operátorom na Slovensku. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina Orange. Tá zamestnáva 151 tisíc ľudí na celom svete.