Eurodolár smeruje k úrovni 1.30

Diskusia 2  Zdroj: Forexpro.sk

11. 9. 2012 - Potom, ako sa v piatok podarilo euru posilniť oproti americkému doláru o +1.45 %, sme včera zaznamenali mierny pokles jeho hodnoty.

Potom, ako sa v piatok podarilo euru posilniť oproti americkému doláru o +1.45 %, sme včera zaznamenali mierny pokles jeho hodnoty. Dnes však euro opäť dokráčalo nad úroveň 1.28 USD/EUR, čo je hodnota, na ktorej sa kráľovský menový pár pohyboval naposledy 18. mája. Vtedy však bola situácia diametrálne odlišná, EURUSD sa nachádzal v medveďom trende, kým v uplynulých dňoch sme na crosse zaznamenali risk on prístup. To spoločnej európskej mene výrazne dopomohlo k aktuálnym hodnotám.  Len v priebehu uplynulej hodiny euro dokázalo posilniť o +0.35 %, čo predstavuje 44 pipový posun nahor.

Pri pohľade na aktuálny 30 minútový graf vidíme, že pár sa dostal pod úroveň 50 dňového kĺzavého priemeru a nachádza sa v spodnej časti Bollingerovho pásma. Aj kvôli tomu je preferovaným scenárom pre dnešný obchodný deň ďalší posun eurodolára smerom nahor. Očakávame, že pár by sa mohol dostať až k úrovni horizontálnej rezistencie 1.283 a po jej prekonaní by si zo strednodobého hľadiska otvoril priestor na rast k úrovni 1.30 EURUSD. Alternatívu očakávanému rastu môže už zajtra vystaviť nemecký Ústavný súd, ktorý sa definitívne vyjadrí k trvalému eurovalu, či je, alebo nie je v súlade s nemeckou ústavou. Kladné rozhodnutie euru jednoznačne vydláždi cestu smerom nahor, negatívny „rozsudok“ pravdepodobne pošle euro mierne nižšie. Všeobecne sa však počíta s variantom „A“...

Technická analýza:

Úrovne odporu: 1.28 a 1.283

Úrovne podpory: 1.2675 a 1.2625

Stredná hodnota obratu (pivot): 1.2745

Graf vývoja menového páru EUR/USD: