Swisscom sa dohodol na kúpe talianskej divízie Vodafonu

Švajčiarska telekomunikačná skupina Swisscom sa dohodla na kúpe talianskej divízie britského mobilného operátora Vodafone za 8 miliárd eur. Informujú o tom na základe správ DPA a Reuters. Swisscom, významný poskytovateľ telekomunikačných služieb vo Švajčiarsku, ju zlúči s vlastnou talianskou dcérskou spoločnosťou Fastweb.

Podľa švajčiarskej spoločnosti spojenie oboch mobilných operátorov jej umožní lepšie konkurovať na talianskom trhu. Dohoda vytvorí totiž v Taliansku druhého najväčšieho širokopásmového operátora pevných liniek po TIM a popredného hráča v oblasti mobilných služieb. Dohoda čaká na schválenie regulačných úradov a spĺňa obvyklé požiadavky.

Swisscom však potvrdil, že nebude vyžadovať hlasovanie akcionárov a transakcia by sa mala uzavrieť v 1. štvrťroku 2025. Obchod financovaný dlhom bude vyplatený v hotovosti, uviedol Swisscom. Swisscom, v ktorom má kontrolný podiel švajčiarska vláda, pôsobí v Taliansku od roku 2007 prostredníctvom Fastwebu, pričom za uplynulých 10 rokov vzrástol o 50 %, pokiaľ ide o zákazníkov a príjmy. Vodafone uviedol, že dohoda predstavuje posledný krok v jeho plánoch na predaj častí európskeho portfólia.

Viac o téme: dohoda , kúpa , Švajčiarsko , Swisscom , Taliansko , Vodafone

Súvisiace články

Aktuálne správy