Spoločnosť Google prisľúbila pomoc ľuďom, aby sa naučili využívať umelú inteligenciu

Spoločnosť Google sľúbila 25 miliónov eur na pomoc ľuďom v Európe, aby sa naučili používať umelú inteligenciu (AI). Program má pomôcť ľuďom v Európe rozvíjať ich vedomosti, zručnosti a sebadôveru v oblasti AI, uviedla spoločnosť na svojom blogu.

Google oznámil, že otvoril možnosť podávať žiadosti pre sociálne podniky a neziskové organizácie, ktoré môžu pomôcť Googlu osloviť tých, u ktorých je najväčšia pravdepodobnosť, že budú mať zo školenia prospech. Google bude tiež prevádzkovať rad „rastových akadémií“ na podporu spoločností využívajúcich AI na zväčšenie svojich firiem, a rozšíril svoje bezplatné internetové kurzy pre školenia o AI na 18 jazykov.

„Výskumy ukazujú, že výhody AI by mohli prehĺbiť existujúce nerovnosti – najmä čo sa týka ekonomického bezpečia a zamestnanosti,“ uviedol výkonný riaditeľ Centra pre verejný dopad Adrian Brown. Centrum tento neziskový program prevádzkuje spoločne s Googlem.

Minulý mesiac Google oznámil, že investuje jednu miliardu USD (23,4 miliardy Sk) do výstavby dátového centra neďaleko Londýna, aby uspokojil rastúci dopyt po internetových službách v regióne. Dátové centrum sa bude nachádzať na pozemku o rozlohe 13 hektárov, v meste Waltham Cross, zhruba 24 kilometrov severne od centra Londýna, ktorý Google kúpil v roku 2020, uviedla agentúra Reuters.

Viac o téme: financie, Google, ľudia, práca s AI, umelá inteligencia

Súvisiace články

Aktuálne správy