Samsung predstaví inteligentný prsteň: Má monitorovať zdravotný stav

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung predstaví na veľtrhu bezdrôtových technológií MWC v Barcelone svoj prvý inteligentný prsteň. Na zariadenie, ktoré monitoruje zdravotný stav, už firma užívateľov lákala v januári, keď na trh uviedla rad inteligentných telefónov Galaxy S24, informovala dnes agentúra Bloomberg. Samsung okrem iného uvádza, že prsteň užívateľom vďaka pokroku v oblasti umelej inteligencie (AI) ponúka väčšiu mieru personalizácie. Sledovať bude okrem iného srdcový tep či spánok.

Počíta sa s tým, že šikovný prsteň firma na trh uvedie ešte tento rok. Samsung na veľtrhu tiež predstaví ďalšie zdravotné funkcie šikovných hodiniek z radu Galaxy Watch6. Nosenie prsteňa v kombinácii s hodinkami užívateľom poskytne odlišné informácie o ich zdravotnom stave, povedal v rozhovore so CNBC šéf tímu Samsungu pre digitálne monitorovanie zdravia Hon Pak.

Firma podľa neho zvažuje zavedenie predplatného pre aplikáciu Samsung Health, ktorá si však ešte vyžiada prepracovanie. Prsteň bude vedľa spomínaného sledovať frekvenciu dýchania alebo aj dobu, za ktorú človek na lôžku zaspí. Užívateľovi poskytne aj „hodnotenie vitality“, ktoré zhromažďuje údaje o fyzickej a duševnej kondícii, a môže tak indikovať jeho produktivitu.

Potom tiež uviedol, že spoločnosť zvažuje pridanie funkcie bezkontaktnej platby ako pri šikovných telefónoch. „Máme celý tím, ktorý sa tým zaoberá. Určite sa zameriavame na viac rôznych použití prsteňa, ako iba na zdravie,“ dodal.

Sledovanie zdravotného stavu je v súčasnosti kľúčovým prvkom šikovných telefónov a hodiniek. Na prilákanie zákazníkov tieto funkcie využívajú popri Samsungu napríklad Apple či Google.

Zvlášť cenným prelomom by bolo vytvorenie senzorov na nepretržité sledovanie krvného tlaku a monitorovanie glukózy, píše Bloomberg. Spoločnosť Apple už niekoľko rokov pracuje na senzore glukózy, ktorý by nevyžadoval vpich do kože. Na podobnom monitorovaní glukózy pracuje tiež Samsung, povedal Pak.

Viac o téme: inteligentný prsteň , monitorovanie , Samsung , umelá inteligencia AI , Veľtrh bezdrôtových technológií MWC , zdravotný stav

Súvisiace články

Aktuálne správy