Preteky v umelej inteligencii sa môžu začať: Google predstavil svoju odpoveď na fenomén ChatGPT

, Redakcia

Aplikácia, ktorá v posledných mesiacoch ohuruje svet a láme všetky rekordy v počte používateľov, dostane zrejme poriadne silnú konkurenciu. Technologický gigant Google totiž predstavil svoju odpoveď na ChatGPT. Jeho chatbot s umelou inteligenciou sa bude volať Bard.

Nový chatbot Googlu založený na umelej inteligencii by sa mal na verejnosť dostávať postupne už v nasledujúcich mesiacoch. Ako informuje spoločnosť, aplikáciu bude najskôr sprístupňovať iba „overeným testerom“, o niekoľko týždňov by sa však mala dostať aj medzi širokú verejnosť.

Malo by ísť o priamu konkurenciu spomínanej aplikácii ChatGPT, službe s umelou inteligenciou. Tú vytvoril OpenAI a za ktorou stojí tiež ďalší technologický gigant Microsoft.

Služba od Google má okrem samotného chatbota s názvom Apprentice Bard (Učeň Bard), ponúkať aj nový dizajn vyhľadávača, ktorý môže byť použitý na báze otázok a odpovedí.

Zaujímaš sa o ekonomiku? Vieš písať? Hľadáme práve teba.
Portál oPeniazoch.sk hľadá posily do svojho tímu. V prípade záujmu podrobnosti nájdeš na tejto webovej stránke.

„Už čoskoro budete vidieť vo vyhľadávaní funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré vydestilujú komplexné informácie a viaceré perspektívy do jednoducho stráviteľných formátov,“ uvádza šéf spoločnosti Google Sundar Pichai.

Viac o téme: Bard, ChatGPT, Google, Microsoft, OpenAI, umelá inteligencia

Súvisiace články

Aktuálne správy