Podniková verzia chatovacieho systému ChatGPT má 600 000 užívateľov

Podniková verzia chatovacieho systému ChatGPT má aktuálne viac než 600 000 užívateľov, ešte v januári ich bolo len 150 000. Agentúre Bloomberg to povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti OpenAI, ktorá za chatovacím robotom stojí. Podľa Brada Lightcapa bude tento rok rokom prijatia umelej inteligencie (AI).

„Sme svedkami obrovského rozmachu,“ myslí si Lightcap. Firma si od podnikovej verzie veľa sľubuje pre speňaženie svojho produktu.

Podniková verzia ChatGPT je základným kameňom obchodného modelu spoločnosti OpenAI. Firma ju spustila v auguste. Verzia pre podniky ponúka ďalšie funkcie a záruky ochrany súkromia, vrátane šifrovania dát a záruky, že OpenAI nebude používať informácie od zákazníkov na vývoj svojich technológií.

Súčasne existuje niekoľko konkurentov, ktorí tiež chcú ponúkať firmám chatovacích asistentov s umelou inteligenciou. OpenAI podpísala zmluvu za mnoho miliárd so spoločnosťou Microsoft. Softvérový gigant teraz využíva technológie tohto start-upu v mnohých svojich produktoch.

Softvér samozrejme ponúka aj nesprávne odpovede

ChatGPT vzbudil pozdvihnutie okolo umelej inteligencie pred vyše rokom. Chatovací systém so zabudovanou AI je vyškolený na obrovskom množstve dát, na základe ktorých odhaduje ďalšie slovo svojej odpovede. Dokáže tak napríklad formulovať texty na jazykovej úrovni človeka, písať softvérové kódy a zhŕňať informácie. Softvér však niekedy na prekvapenie užívateľov ponúka nesprávne odpovede, aj keď vychádzal zo správnych informácií.

OpenAI má v súčasnosti približne 1200 zamestnancov, uviedol Lightcap. Start-up plánuje otvoriť pobočku v Japonsku.

OpenAI podľa prevádzkového riaditeľa tiež aktuálne vedie rokovania s mediálnymi spoločnosťami o poskytnutí licencie na ich obsah pre vývoj modelov OpenAI a ich zobrazenie v aplikácii ChatGPT. „Očakávam, že v budúcnosti toho v tejto oblasti urobíme oveľa viac,“ povedal Lightcap.

Viac o téme: chatboty , ChatGPT , OpenAI , softvér , umelá inteligencia AI , užívatelia

Súvisiace články

Aktuálne správy