Microsoft vylepší Office 365 umelou inteligenciou na spôsob ChatGPT: Takto vyzerá

Microsoft vylepší svoju sadu podnikového softvéru Office 365 umelou inteligenciou na spôsob populárnej chatovacej aplikácie ChatGPT. Technológia Copilot bude k dispozícii v jeho aplikáciách Word, PowerPoint a Excel. S plánmi, ako sprístupniť umelú inteligenciu (AI) viacerým užívateľom, dnes novinárov na naživo prenášanej prezentácii oboznámil generálny riaditeľ firmy Satya Nadella.

Technológia Copilot je postavená na type softvéru umelej inteligencie známeho ako veľký jazykový model čiže LLM. Výskumníci v posledných rokoch zlepšili schopnosti LLM, aby lepšie rozumel textu a reagoval naň. „Veríme, že táto nová generácia umelej inteligencie odomkne novú vlnu rastu produktivity,“ povedal Nadella.

Funkcia Copilota je podľa Microsoftu výkonnejšia ako iba ChatGPT spoločnosti OpenAI zabudovaný do Microsoftu 365. Nová funkcia Copilot vo Worde poskytne ľuďom „prvý náčrt, ktorý možno upravovať – ušetrí čas strávený písaním, získavaním zdrojov a úpravami.“Microsoft nespresnil, kedy novú funkciu Copilota do existujúcich aplikácií zabuduje ani koľko bude stáť.

Správy z tohto týždňa svedčia o neľútostnej konkurencii pri nasadzovaní softvéru, ktorý by mohol pretvoriť spôsob, akým ľudia pracujú, napísala agentúra Reuters. V centre snáh sú práve Microsoft a vlastník spoločnosti Google Alphabet, ktorý v utorok predstavil „čarovnú paličku“ pre svoj softvér – tá dokáže navrhnúť prakticky akýkoľvek dokument. Vlnu investícií a snáh vytvárať nové produkty začalo vlaňajšie uvedenie ChatGPT, ktorý si rýchlo získal obľubu. Najnovší model tohto chatovacieho systému – GPT-4 – predstavil jeho tvorca, spoločnosť OpenAI, ktorú financuje tiež Microsoft, rovnako až v utorok.

Viac o téme: ChatGPT, Microsoft, umelá inteligencia

Súvisiace články

Aktuálne správy