Microsoft predstavil novú kategóriu počítačov prispôsobenú pre umelú inteligenciu

Americký softvérový gigant Microsoft v utorok predstavil novú kategóriu osobných počítačov s operačným systémom Windows prispôsobenú na využívanie umelej inteligencie (AI). Firma podľa agentúry Reuters uviedla, že počítače novej kategórie s označením Copilot+ bude okrem nej predávať aj rad ďalších výrobcov.

Na získanie označenia Copilot+ budú musieť osobné počítače spĺňať vysoké požiadavky na výkon. „Osobné počítače Copilot+ sú najrýchlejšie a najinteligentnejšie osobné počítače so systémom Windows,“ uviedla spoločnosť Microsoft na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť Microsoft teraz výrazne investuje do rozvoja svojich aktivít v oblasti AI. Firma sa v tejto oblasti vo veľkej miere opiera o partnerskú spoločnosť OpenAI, ktorá vyvinula populárny chatovací systém ChatGPT.

Microsoft do firmy OpenAI už investoval zhruba 13 miliárd dolárov

Microsoft do firmy OpenAI už investoval zhruba 13 miliárd dolárov. Pri vlaňajších zmenách vo vedení OpenAI získal v správnej rade tohto podniku miesto pozorovateľa bez hlasovacích práv.

Spoločnosť OpenAI predvlani svoj systém ChatGPT zadarmo sprístupnila verejnosti. Systém si rýchlo získal popularitu a výrazne prispel k súčasnej vlne záujmu verejnosti, médií a investorov o umelú inteligenciu.

Viac o téme: ChatGPT , Copilot+ , Microsoft , OpenAI , osobné počítače , počítače , Spojené štáty americké USA , umelá inteligencia AI , Windows

Súvisiace články

Aktuálne správy