Microsoft investuje 7,16 miliardy dolárov do dátových centier v Španielsku

Americká technologická spoločnosť Microsoft plánuje investovať 7,16 miliardy dolárov do nových dátových centier v Španielsku. O tom, že firma požiadala o povolenie na výstavbu, informovala podľa agentúry Reuters aragónska regionálna vláda. Potvrdila tak skoršiu správu miestneho listu El Heraldo. Na severovýchode krajiny v Aragónsku vzniká významné cloudové centrum.

Spoločnosť Microsoft podľa miestnej vlády investíciu rozloží do desiatich rokov. Firma nedávno oznámila, že investuje 2,1 miliardy eur do dátových centier v Madride.

Microsoft podľa Reuters nasleduje svojho hlavného konkurenta, cloudovú divíziu AWS spoločnosti Amazon, ktorá sa tiež zamerala na Aragónsko. Amazon v máji oznámil, že v najbližších desiatich rokoch investuje do výstavby dátových centier v Aragónsku 15,7 miliardy eur. Amazon uviedol, že svoje dátové centrá bude plne napájať obnoviteľnou energiou.

Aragónsky región má veľkú kapacitu veterných elektrární. Piate najväčšie španielske mesto Zaragoza sa stalo logistickým a dopravným uzlom, Nachádza sa na polceste medzi Madridom a Barcelonou, ktoré sú najväčšími mestskými aglomeráciami v Španielsku, a uprostred hlavného obchodného koridoru, ktorý spája Pyrenejský polostrov s Francúzskom a so zvyškom Európy.

Viac o téme: dáta , Microsoft , Španielsko , vláda

Súvisiace články

Aktuálne správy