Meta predáva platformu Giphy firme Shutterstock za 53 miliónov dolárov

Americká internetová spoločnosť Meta Platforms sa dohodla na predaji platformy pre animované obrázky Giphy firme Shutterstock za 53 miliónov dolárov. Informovala o tom dnes firma Shutterstock v tlačovej správe. Spoločnosť Meta kúpila platformu Giphy v máji 2020. Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) však následne pre obavy z narušenia hospodárskej súťaže nariadil, aby Meta platformu predala.

Spoločnosť Meta neoznámila, koľko v roku 2020 za prevzatie platformy Giphy zaplatila. Podľa médií však hodnota transakcie presahovala 300 miliónov dolárov.

Databáza animovaných obrázkov a krátkych videí GIF

Giphy prevádzkuje knižnicu animovaných obrázkov vo formáte GIF. Databáza animovaných obrázkov a krátkych videí GIF si medzi užívateľmi získala značnú obľubu. Často ich vkladajú do textových správ na svojich mobilných telefónoch alebo posielajú len tak pre pobavenie.

Spoločnosť Shutterstock prevádzkuje rozsiahlu databázu fotografií, ktorá slúži primárne pre profesionálne marketingové a reklamné využitie. Firma uviedla, že vďaka prevzatiu Giphy osloví širší okruh užívateľov. Spoločnosť Meta je majiteľom sociálnych sietí Facebook a Instagram či komunikačné služby WhatsApp.

Viac o téme: americký dolár USD, Meta Platforms

Súvisiace články

Aktuálne správy