Cloudová divízia Amazonu sa chystá prepúšťať

Americký internetový gigant Amazon oznámil, že jeho divízia cloud computingu (Amazon Web Services, AWS) zruší stovky pracovných miest. Informuje o tom agentúra DPA. Prepúšťanie sa dotkne obchodného oddelenia, marketingu aj technológií.

„Identifikovali sme niekoľko cieľových oblastí organizácie, ktoré potrebujeme zefektívniť, aby sme sa sústredili na kľúčové strategické oblasti,“ uviedol vo vyhlásení hovorca AWS, podľa ktorého sa spoločnosť zaviazala, že podporí dotknutých zamestnancov pri prechode na nové úlohy v rámci Amazonu aj mimo neho.

K zníženie počtu zamestnancov prichádza v čase zmeny stratégie AWS, ktorá prispôsobuje svoje zameranie dynamike trhu. Divízia cloud computingu zaznamenala totiž spomalenie rastu predaja, čo sa čiastočne pripisuje obmedzeniu výdavkov firiem na cloud computing v dôsledku neistej situácie v ekonomike a vysokých úrokových sadzieb.

Tento krok nasleduje po sérii prepúšťaní v Amazone v rokoch 2022 a 2023, keď sa znížil počet zamestnancov o viac ako 27 000 po tom, ako technologický priemysel počas pandémie zamestnal príliš veľa ľudí.

Viac o téme: Amazon , cloud , computing , prepúšťanie , USA

Súvisiace články

Aktuálne správy