Čína označila americkú firmu Micron Technology za bezpečnostné riziko

Čínsky úrad pre kybernetickú bezpečnosť oznámil, že komponenty amerického výrobcu pamäťových čipov Micron Technology predstavujú vážne riziko pre bezpečnosť krajiny. Znamená to, že výrobky tejto spoločnosti sa nebudú môcť používať v kľúčových infraštruktúrnych projektoch druhej najväčšej ekonomiky sveta. Informuje o tom agentúra Reuters.

Krok čínskych úradov predstavuje ďalšiu eskaláciu v prehlbujúcom sa spore o informačné technológie medzi Washingtonom a Pekingom. Spojené štáty v posledných rokoch zaviedli sériu opatrení zameraných proti čínskym výrobcom čipov a investovali obrovské zdroje na podporu domáceho odvetvia polovodičov.

Čínsky úrad pre kybernetickú bezpečnosť vo svojom vyhlásení uviedol, že výrobky spoločnosti Micron Technology predstavujú vysoké riziko pre dodávateľský reťazec v oblasti kritickej informačnej infraštruktúry, čo má vplyv na národnú bezpečnosť krajiny. Bližšie údaje o rizikách alebo produktoch, v ktorých boli identifikované, úrad neposkytol.

Hovorca spoločnosti Micron potvrdil, že od čínskeho úradu dostal oznámenie o výsledkoch auditu jej výrobkov predávaných v Číne a zvažuje ďalšie kroky.

Viac o téme: bezpečnosť, Čína, čipy, kybernetická bezpečnosť, Micron Technology

Súvisiace články

Aktuálne správy