ChatGPT umožní hlasovú komunikáciu a interakcie pomocou obrázkov

Spoločnosť OpenAI začala rozširovať svoj populárny chatovací systém ChatGPT o nové funkcie, ktoré užívateľom umožnia komunikovať so systémom hlasom a ukazovať mu obrázky. Informovala o tom v pondelok spoločnosť na svojej internetovej stránke.

„ChatGPT teraz vidí, počuje a hovorí,“ uviedla spoločnosť. „Začíname spúšťať nové hlasové a obrazové funkcie v systéme ChatGPT. Ponúka nový intuitívny typ rozhrania, ktorý vám umožní viesť hlasovú konverzáciu, alebo ukázať systému ChatGPT, o čom hovoríte,“ dodala.

Užívateľ bude môcť podľa firmy napríklad pri cestovaní vyfotografovať nejakú zaujímavosť a následne o nej so systémom ChatGPT diskutovať. Doma potom bude treba vyfotografovať obsah chladničky a požiadať systém o návrh na recept na večeru. Firma uviedla, že nové funkcie počas dvoch týždňov sprístupní užívateľom platených verzií ChatGPT Plus a ChatGPT Enterprise.

Firma OpenAI koncom vlaňajšieho novembra ChatGPT zadarmo sprístupnila verejnosti a systém si rýchlo získal veľkú popularitu. ChatGPT patrí do kategórie generatívnej umelej inteligencie a dokáže na základe jednoduchých otázok generovať články, eseje, vtipy, ale aj poéziu. Na základe obrovského množstva dát sa podobne ako človek učí, ako odpovedať na podnety užívateľov.

Viac o téme: chatboty , ChatGPT , komunikácia , OpenAI , umelá inteligencia AI

Súvisiace články

Aktuálne správy