Spávcovské spoločnosti - spravodajstvo

Záujem Slovákov o reality nenaštrbila ani koronakríza
TASR - 3. 4. 2022
Záujem Slovákov o reality nenaštrbila ani koronakríza. Investovať do nehnuteľností však možno aj inak ako kúpou bytu, domu alebo chalupy.
Vojna otriasa aj finančnými trhmi, netreba však byť v panike
Vojnový konflikt na Ukrajine otriasa celým svetom vrátane finančných trhov. Slovákov, ktorí si sporia vo fondoch, treba podľa investičného analytika spoločnosti FinGO.sk Františka Burdu upokojiť, aby sa neuváženým výberom úspor zbytočne "nepopálili". Mali by, naopak, vedieť, že súčasná situácia na trhu môže priať aj vyšším ziskom.
Počet sporiteľov v druhom pilieri presiahol 1,7 milióna
TASR - 9. 2. 2022
V druhom penzijnom pilieri si sporí už viac ako 1,7 milióna Slovákov. Ich celkový majetok ašpiruje na hranicu 12 miliárd eur.
Realitné fondy získavajú na popularite, medziročne vzrástli o 18 %
TASR - 19. 1. 2022
Realitné fondy získavajú na popularite, medziročne vzrástli o 18 %. Vďaka nim investori vlastnia podiely nielen v nehnuteľnostiach určených na bývanie, ale aj v administratívnych budovách, nákupných centrách či v priemyselných parkoch.
Od nového roka sa zvyšujú povinné príspevky do 2. piliera
TASR - 30. 12. 2021 - Názory čitateľov (4)
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri si budú na svoj dôchodok v súkromných dôchodkových správcovských spoločnostiach od nového roka sporiť viac. Povinné príspevky na starobné dôchodkové sporenie sa im v roku 2022 zvýšia na 5,5 % z vymeriavacieho základu. V roku 2021 to bolo 5,25 %.
Inflácia ovplyvňuje úspory, je načase prehodnotiť investičné portfólio
TASR - 19. 12. 2021 - Názory čitateľov (1)
Inflácia dosahuje maximá. Oproti minuloročnému novembru narástla o 5,6 %. Podľa garanta pre sporenie a úvery spoločnosti Universal maklérsky dom Mareka Sokola je preto načase prehodnotiť investičné portfólio.
Sandberg Capital uzatvára fond v objeme 130 miliónov eur, je na podporu firiem
TASR - 16. 12. 2021
Slovenská správcovská spoločnosť Sandberg Capital uzatvára svoj druhý private equity fond, Sandberg Investment Fund II, v objeme 130 miliónov eur.
Ak správca nepredložil vlastníkom bytov plán opráv, nemá nárok na platby
TASR - 11. 12. 2021 - Názory čitateľov (1)
Správca bytového domu musí každoročne predkladať vlastníkom bytových a nebytových priestorov v dome plán opráv na nasledujúci rok, a to do 30.
Inflácia znehodnocuje úspory, Slováci sa tomu nebránia dostatočne
Aktuálny nárast spotrebiteľských cien výrazne pociťuje až tretina Slovákov. Za problém pre svoje rodinné financie považuje zdražovanie aj ďalších 28 %.
Slováci pristupujú k investovaniu opatrne, no ich nálady sa menia
TASR - 28. 11. 2021 - Názory čitateľov (5)
Slováci pristupujú k investovaniu opatrne, no ich nálady sa menia. Obľúbeným investičným nástrojom u Slovákov sú naďalej bežné a sporiace účty či termínované vklady, na ktorých aktuálne leží v bankách vyše 43 miliárd eur.
Strana 1 z 10Staršie