Známy výrobca obuvi plánuje prepúšťať: Toto je dôvod!

Výrobca športového oblečenia a obuvi Nike plánuje prepustiť viac ako 1 600 zamestnancov, teda zhruba dve percentá celkovej pracovnej sily. Spoločnosť sa pre očakávané slabé výsledky hospodárenia v tomto roku snaží znížiť náklady. Informoval o tom server denníka The Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na správu pre zamestnancov firmy, do ktorej mal možnosť nahliadnuť.

Firma Nike v decembri znížila svoj výhľad tržieb na tento rok pre obavy, že spotrebitelia sú pri míňaní čoraz opatrnejší. Oznámila tiež, že v nasledujúcich troch rokoch bude musieť znížiť náklady o dve miliardy USD (47,1 miliardy Kč) za pomoci opatrení zahŕňajúcich prepúšťanie a zefektívnenie činnosti.

Podľa vyhlásenia mala firma na konci vlaňajšieho mája približne 83 700 zamestnancov. Prepúšťanie sa má začať dnes a jeho druhá fáza má byť dokončená v tomto štvrťroku. Prepúšťanie sa nedotkne zamestnancov v predajniach a distribučných centrách ani zamestnancov v inovačnom tíme.

Nike sa potýka s väčšou konkurenciou od ďalších značiek a spoločnosť zasiahli aj obavy zákazníkov, či je schopná dodávať inovatívne výrobky. V posledných rokoch firmu tiež trápili nadmerné zásoby, kvôli ktorým musela pristúpiť k výrazným zľavám tovaru, čo znížilo jej zisky. V posledných niekoľkých mesiacoch oznámila zmeny vo vedení v oblasti inovácií, dizajnu, marketingu a technológií.

Taktiež konkurenčné spoločnosti Adidas, Puma a JD Sports varovali, že tento rok čakajú slabšie výsledky hospodárenia, pretože spotrebitelia obmedzujú nepotrebné výdavky, upozornila agentúra Reuters.

Viac o téme: Nike , obuv , pracovná sila , prepúšťanie , zníženie nákladov

Súvisiace články

Aktuálne správy