Prada naberie vyše 400 ľudí: Chce posilniť výrobnú kapacitu

Taliansky módny dom Prada plánuje do konca tohto roka v Taliansku najať vyše 400 zamestnancov.Spoločnosť chce posilniť svoju výrobnú kapacitu a udržať rast, informovala dnes v tlačovej správe. Prada má v Taliansku okolo 5300 zamestnancov, z toho 3200 vo výrobe. Znamená to, že počet pracovníkov zvýši o viac ako sedem percent.

Investičný plán zameraný na rozšírenie závodov v strednom Taliansku, ako aj na školenie a nábor nových ľudí umožní skupine väčšiu pružnosť a skrátenie času potrebného na uvedenie výrobkov na trh. Firma podobne ako ostatné značky luxusného tovaru v posledných rokoch posilnila svoj dodávateľský reťazec.

Približne polovicu nových pracovníkov vyškolí Prada Group Academy

Toto odborné vzdelávacie zariadenie zriadila spoločnosť, aby sa pracovníci naučili remeselne spracovávať kožený tovar, obuv a konfekciu. Talianske módne asociácie, napríklad Camera Nazionale della Moda Italiana (CNMI), poukazujú na rastúci dopyt tohto odvetvia po kvalifikovaných zamestnancoch v Taliansku. Luxusné značky a ich dodávatelia však majú problém nájsť vyškolených ľudí alebo záujemcov o tento druh práce, uviedla agentúra Reuters.

Vlani Prada zvýšila tržby vďaka dobrým výsledkom v Európe o 21 percent na 4,2 miliardy eur. Prekonala tak odhady analytikov. Taliansko sa na celosvetovej produkcii luxusných odevov a koženého tovaru podieľa 50 až 55 percentami, vyplýva z výpočtu poradenskej spoločnosti Bain.

Viac o téme: luxus, Taliansko, výroba, zamestnanci

Súvisiace články

Aktuálne správy