Predaj starších domov v USA sa v januári výrazne zotavil

Predaj starších domov v USA sa na začiatku tohto roka výrazne zotavil. Aj keď medzimesačné tempo rastu bolo slabšie, než sa čakalo, samotný predaj domov prekonal očakávania, keďže medzičasom boli smerom nahor revidované údaje za mesiac december. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý zverejnil výsledky prieskumu Národnej asociácie realitných kancelárií (NAR).

 Predaj starších domov v USA vzrástol v januári o 3,1 % na ročnú mieru 4 milióny jednotiek. V decembri zaznamenal po revízii smerom nahor pokles o 0,8 % na 3,88 milióna jednotiek. Ekonómovia počítali s medzimesačným rastom predaja až o 5 %, vychádzali však z pôvodne horších údajov za mesiac december. NAR pôvodne uvádzala, že v decembri predaj klesol na ročnú mieru 3,78 milióna jednotiek.

V porovnaní s januárom 2023 bol však predaj starších domov v USA stále nižší. Ako uviedla NAR, pokles dosiahol 1,7 %.Čo sa týka jednotlivých oblastí, pod medzimesačný rast predaja sa podpísali tri zo štyroch regiónov USA. Predaj sa zvýšil na Stredozápade, ako aj v oblastiach Juh a Západ. Na Severovýchode zotrval na decembrovej úrovni.

Viac o téme: domy , nehnuteľnosti , predaj , realitný trh , reality , USA , zotavenie

Súvisiace články

Aktuálne správy