Investor pokračuje v príprave projektu sídliska na Párovských lúkach v Nitre

Spoločnosť, ktorá chce v Nitre v časti Párovské lúky vystavať novú obytnú štvrť, už požiadala o vydanie územného rozhodnutia. Ako informoval stavebný úrad v Nitre, dokumentácia rieši prvú etapu rozsiahlejšieho investičného zámeru.

V rámci nej má byť na Párovských lúkach vybudovaných päť bytových domov, parkovací dom, materské centrum, čistiareň odpadových vôd a ďalšia infraštruktúra. „Celkový zámer predpokladá v budúcnosti vybudovanie komplexnej mestskej štvrte s bývaním a vybavenosťou pre približne 7000 obyvateľov na ploche 23 hektárov. Zámerom je vybudovať štvrť, v ktorej budú okrem bývania zabezpečené aj základné prvky mestskej vybavenosti, ako napríklad materská škola, predajne, služby, kaviarne, reštaurácia a priestory na administratívnu činnosť a základnú zdravotnícku starostlivosť,“ uvádza sa v návrhu na vydanie územného rozhodnutia.

Investor ešte na jeseň 2022 získal záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, ktoré vydalo súhlas s realizáciou variantu číslo dva. Projekt spoločnosti Párovské lúky v ňom počíta s výstavbou viac než 800 bytových jednotiek a ďalšou infraštruktúrou. Najväčší rozdiel medzi dvoma posudzovanými variantmi projektu bol v množstve vysadenej zelene. Alternatíva, ktorá dostala súhlas MŽP, počíta aj s výstavbou vegetačných striech. Celková výmera zelených plôch tak presiahne 40 000 štvorcových metrov. „Oproti variantu číslo jedna je to o 19 900 štvorcových metrov viac,“ uviedlo pred časom MŽP.

Viac o téme: byty, bývanie, Nitra, projekt, výstavba bytov

Súvisiace články

Aktuálne správy