Xiaomi získala viac než 100 000 objednávok pre svoj prvý elektromobil

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi získal viac než 100 000 objednávok pre svoj prvý elektromobil. Teraz začína športový elektromobil s názvom SU7 dodávať zákazníkom. Podľa agentúry Reuters to uviedol generálny riaditeľ a zakladateľ firmy Lej Ťün.

„Auto Xiaomi oficiálne debutuje, skutočná revolúcia v oblasti inteligentných automobilov oficiálne začala a v Číne sa určite zrodí veľká spoločnosť, ako je Tesla,“ povedal v stredu generálny riaditeľ v Pekingu na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal na počesť začatia dodávok.

Čínsky automobilový trh, ktorý je najväčší na svete, je pre nováčikov ťažko prístupný. Jednotliví výrobcovia sa snažia získať zákazníkov cenovou vojnou. Dopyt pritom spomaľuje. Podľa analytikov má ale Xiaomi viac prostriedkov než väčšina začínajúcich výrobcov elektromobilov. Jej skúsenosti so smarfónmi jej potom dávajú výhodu ohľadom inteligentných prístrojových panelov, čo je funkcia, ktorú čínski spotrebitelia oceňujú. Podnik získava väčšinu svojich príjmov vo výške 37,5 miliardy dolárov (1,01 miliardy eur) z predaja inteligentných telefónov.

Akcie spoločnosti Xiaomi v utorok pridávali až 16 percent. Spoločnosť tak bola na burze ocenená na 55 miliárd dolárov, čím prekonala hodnotu tradičných amerických automobiliek General Motors s 52 miliardami a Ford s 53 miliardami dolárov. Makléri pritom predpovedajú, že čínska firma bude tento rok na jednom vozidle prerábať takmer 10 000 dolárov.

Viac o téme: automobilky , Čína , elektromobily , smartfóny , výroba áut , Xiaomi

Súvisiace články

Aktuálne správy