Vývoz nemeckého elektrotechnického priemyslu v septembri klesol

Nemecký elektrotechnický a digitálny priemysel zaznamenal v septembri ďalší pokles exportu. Vývoz v hodnote 20,2 miliardy eur bol o 2,7 % slabší než v rovnakom období minulého roka, oznámilo vo štvrtok odvetvové združenie ZVEI.

Za deväť mesiacov do konca septembra vývoz nemeckého digitálneho priemyslu klesol o 3,4 % na 185,4 miliardy eur. Dovoz sa v sledovanom období znížil o 7 % na 188,2 miliardy eur. „Aj keď bol najnovší pokles miernejší než v predchádzajúcich mesiacoch tohto roka, zatiaľ nenastala skutočná zmena trendu vo vývoji exportu,“ uviedol Andreas Gontermann, hlavný ekonóm ZVEI.

Najmä vývozné obchody s priemyselnými krajinami boli výrazne horšie než v predchádzajúcom roku. Dodávky na rozvíjajúce sa trhy vrátane Číny zaznamenali v septembri v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka rast o 1,5 %.

Viac o téme: digitálny priemysel , elektrotechnický priemysel , elektrotechnika , Nemecko , vývoz

Súvisiace články

Aktuálne správy