Tržby Coca-Coly vo štvrtom štvrťroku vzrástli, zisk klesol

Americký koncern Coca-Cola vykázal za 4. štvrťrok 2023 vyššie tržby, ako sa očakávalo, keďže rast v Mexiku, Nemecku a na iných trhoch kompenzoval nižší predaj v USA.

Podľa najnovších údajov sa tržby spoločnosti za tri mesiace do konca decembra 2023 zvýšili medziročne o 7 % na 10,85 miliardy USD (10,07 miliardy eur), zatiaľ čo analytici z Wall Street očakávali tržby vo výške 10,68 miliardy USD.

Aj objem predaja v uplynulom štvrťroku vzrástol, a to o 2 %, najmä vďaka perlivým nealkoholickým nápojom, džúsom a Coca-Cola Zero Sugar. Športové nápoje, káva a čaj zaznamenali nižší dopyt. Priemerná cena produktov pritom stúpla o 9 %.

Čistý zisk spoločnosti však klesol o 3 % na 1,97 miliardy USD alebo 46 centov na akciu z 2,03 miliardy USD alebo 47 centov na akciu v predchádzajúcom roku.

Firma zarobila 49 centov na akciu, ako predpovedala Wall Street

Bez jednorazových položiek vrátane nákladov na reštrukturalizáciu firma zarobila 49 centov na akciu. To bolo v súlade s predpoveďou Wall Street.

V roku 2024 spoločnosť predpovedá organický rast tržieb o 6 % až 7 % a zvýšenie porovnateľného zisku na akciu o 4 % až 5 %. Spoločnosť očakáva, že výmenné kurzy budú mať vplyv na jej zisky aj príjmy za celý rok.

Viac o téme: Coca-Cola , nápoje , potravinársky priemysel , sladené nápoje , tržby , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy