Stellantis chce v budúcom roku zvýšiť výplatu dividend

Skupina Stellantis, štvrtý najväčší výrobca automobilov na svete, vo štvrtok potvrdila svoje finančné prognózy na rok 2024. A oznámila, že v budúcom roku chce zvýšiť výplatu dividend. Informuje správa Reuters.

Skupina, ktorá vznikla v roku 2021 zlúčením nadnárodnej spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles a francúzskeho výrobcu PSA Peugeot Citroën, si dala za cieľ dosiahnuť v roku 2025 horný rozsah v rámci svojej politiky vyplácania dividend v pásme 25 % až 30 % namiesto 25 % vyplatených v uplynulých rokoch.

„Spoločnosť bude naďalej využívať spätné odkupy akcií a bežné dividendy na vrátenie prebytočnej hotovosti akcionárom,“ oznámil Stellantis. Automobilový koncern bude mať vo štvrtok deň investorov v Auburn Hills v štáte Michigan. Koná sa krátko po oznámení Európskej únie (EÚ), ktorá je jedným z najväčších trhov spoločnosti, že od júla zavádza clá až do výšky 38,1 % na dovážané čínske elektrické vozidlá.

Skupina, ktorej patria aj značky Jeep, Ram, Opel a Alfa Romeo, potvrdila svoje prognózy na aktuálny rok, vrátane marže upraveného prevádzkového príjmu vo výške 10 % až 11 % v prvom polroku. Uviedla tiež, že v roku 2024 odmení akcionárov sumou najmenej 7,7 miliardy eur prostredníctvom dividend a spätných odkupov.

Viac o téme: automobilka , , Stellantis

Súvisiace články

Aktuálne správy