Nálada nemeckých exportérov sa v apríli zhoršila

Nálada nemeckých exportérov sa v apríli po výraznom oživení v predchádzajúcom mesiaci zhoršila najmä v dôsledku slabého dopytu. Informuje o tom portál RTTNews, ktorý sa vo štvrtok odvolal na výsledky prieskumu ekonomického inštitútu Ifo.

Index očakávaní exportérov podľa údajov mníchovského inštitútu v apríli klesol na –2 body z marcovej hodnoty -1,2 bodu. „Nálada je trochu utlmená,“ uviedol šéf prieskumov Ifo Klaus Wohlrabe. Dobré vyhliadky na rast v globálnom hospodárstve sa zatiaľ neprejavujú v dodatočných objednávkach, dodal.

Prieskum ďalej ukázal, že výrobcovia počítačov v Nemecku očakávajú výrazný nárast objednávok zo zahraničia. Exportné očakávania boli silné aj medzi výrobcami nábytku, skla a keramiky. V potravinárskom priemysle sa očakávania po oživení v predchádzajúcom mesiaci výrazne utlmili. Podobný vývoj zaznamenal aj automobilový priemysel.

Výrobcovia strojov a zariadení počítajú so stabilným nárastom vývozu, zatiaľ čo textilný priemysel a výrobcovia základných kovov očakávajú jeho pokles.

Viac o téme: dopyt , ekonomická nálada , export , exportéri , Nemecko

Súvisiace články

Aktuálne správy