Na autosalóne v Nitre predstavuje 251 vystavovateľov 31 automobilových značiek

Celkovo 251 vystavovateľov a spoluvystavovateľov sa prezentuje na 28. ročníku výstavy Autosalón Autoshow, ktorá sa začala vo štvrtok na nitrianskom výstavisku. Vystavovatelia prezentujú 31 automobilových značiek, zastúpených je 13 krajín z celého sveta. Výstavná plocha je 48.000 štvorcových metrov, informovali organizátori.

 V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom sa zvýšil počet zastúpených automobilových značiek o 12, výstavná plocha je o 8000 štvorcových metrov väčšia, zhodnotil zástupca riaditeľa pre obchod a služby štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko Nitra Ondrej Vaňo. Prehliadka osobných, úžitkových a nákladných automobilov, autopríslušenstva, servisnej i garážovej techniky potrvá do 1. októbra.

Okrem tridsiatky slovenských premiér pripravili organizátori aj jednu európsku, ktorú má v Nitre model Dongfeng Shine. O šou sa počas autosalónu postará MOTOTV Show, v rámci ktorej sa predvedú najlepší slovenskí stuntrideri. Pre návštevníkov je pripravená expozícia Dakar techniky a rely jazdca Juraja Vargu, interaktívne ukážky kaskadérskej školy a expozíciu luxusných a športových áut. S tuningovou a drift taxi show sa predstaví český projekt Furt Bokem. Samostatný pavilón je venovaný Tuningu a Audio Show.

Európska únia EÚ, Taliansko, autá, emisné normy, automobilky, Euro 7
Ilustračné foto. Foto: pixabay.com/fill

Pre malých i veľkých návštevníkov je na ploche 1400 metrov štvorcových pripravená RC AUTO SHOW s prezentáciou viac ako 300 RC modelov kamiónov, stavebnej techniky a off-road expedičných áut. Súčasťou autosalónu sú po druhý raz aj majstrovstvá SR v elektronických športoch. Okrem herného turnaja v CS:GO si môžu návštevníci podujatia vyskúšať virtuálnu realitu, herné zóny Nintendo a Lenovo či závody s dronmi. Súbežne s výstavou Autosalón Autoshow sa koná aj podujatie Happy Baby s odbornými prednáškami, detským kútikom a hracou zónou Mattel.

Viac o téme: autá , automobily , autosalón , Nitra , prehliadka

Súvisiace články

Aktuálne správy