Čínska Chery Auto je blízko dohody o začatí výroby áut v Katalánsku

Čínska spoločnosť Chery Auto je blízko dohody o začatí výroby osobných automobilov v Španielsku, konkrétne v Katalánsku. Oznámila to v stredu španielska vláda. Firma Chery je jednou z viacerých čínskych automobiliek, ktoré predávajú v Európe lacné automobily, a to prevažne s elektrickým pohonom, napísala agentúra Reuters.

Španielske ministerstvo priemyslu vyjadrilo presvedčenie, že dohoda o začatí výroby v Barcelone bude dokončená v najbližších dňoch. Barcelona je hlavným mestom Katalánska. Katalánska vláda v stredu uviedla, že jeden z jej vysokých obchodných predstaviteľov v stredu zamieri do Číny, aby sa stretol so zástupcami firmy Chery.

Agentúra Reuters minulý mesiac informovala, že s firmou Chery rokuje aj talianska vláda, ktorá sa teraz snaží do svojej krajiny prilákať ďalšiu automobilku. Jediným veľkým výrobcom automobilov v Taliansku je teraz skupina Stellantis, medzi ktorej značky patria Fiat a Alfa Romeo.

Spoločnosť Chery Auto zatiaľ nemá v Európe žiadne výrobné aktivity. V Španielsku firma začala predaj automobilov v tomto roku, napísala agentúra Reuters.

Viac o téme: automobilky , Barcelona , Chery , Čína , Katalánsko , Španielsko , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy