BASF urýchli predaj podielov v podnikoch v čínskej provincii Sin-ťiang

Nemecký chemický koncern BASF predá podiely v dvoch spoločných podnikoch v čínskom meste Korla. Spoločnosť v piatok oznámila, že svojím rozhodnutím reaguje na nedávne správy o možnom porušovaní ľudských práv v regióne Sin-ťiang.

Spoločnosť uviedla, že situácii venovala náležitú pozornosť a jej audity síce nepriniesli žiadne dôkazy o porušovaní ľudských práv. Nedávno zverejnené správy o partnerovi v spoločnom podniku však obsahovali závažné obvinenia poukazujúce na činnosti, ktoré nie sú v súlade s firemnými hodnotami. Koncern sa preto rozhodol urýchliť proces odpredaja podielov v spoločnostiach Markor Chemical Manufacturing a Markor Meiou Chemical, ktorý realizuje od štvrtého štvrťroka 2023, v závislosti od rokovaní a potrebných schválení zo strany príslušných orgánov.

Mesto Korla sa nachádza v centre regiónu Sin-ťiang. Podľa informácií týždenníka Der Spiegel sa zamestnanci čínskej partnerskej spoločnosti BASF zapájali do štátnej kontroly a represívnej kampane proti tamojšej ujgurskej menšine. BASF podľa vlastných údajov v meste Korla spolupráci s čínskymi partnermi od roku 2016 prevádzkuje dva podniky na výrobu chemikálií a zamestnáva tam približne 120 ľudí.

Viac o téme: BASF, chemický priemysel, Čína, koncern, ľudské práva, Nemecko, Ujguri

Súvisiace články

Aktuálne správy