Vyšplhá sa bitcoin až k rekordnej hodnote? Prelomil už dvojročné maximum!

, ČTK/red

Cena bitcoinu v pondelok prvýkrát za viac ako dva roky prekonala hranicu 65 000 dolárov a blíži sa tak k svojmu rekordnému maximu v tesnej blízkosti 69 000 dolárov.

Cena najstaršej a najrozšírenejšej kryptomeny sveta, bitcoinu, v pondelok prekonala psychologickú úroveň 65 000 dolárov. Ako dodáva analytik Trinity Bank Lukáš Kovanda, prekonala tak doterajší rekord z novembra 2021.

„Po jej prelomení teraz môže byť len otázkou času, kým prekoná doterajší historický rekord, takmer 69 000 dolárov, ktorý dosiahol rovnako v novembri 2021,“ dodal analytik.

Krátko po 11:00 SEČ bitcoin podľa špecializovaného serveru CoinDesk vykazoval za uplynulých 24 hodín rast o 5,5 percenta zhruba na 65 114 dolárov. Predtým sa dostal až na 65 568,23 USD.

Za rastom dolárovej ceny bitcoinu stojí teraz podľa Kovandu prudký rast cien technologických akcií. "Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú podstatnou časťou investorov vnímané ako práve technologická akcia," uviedol ekonóm.

Podarí sa bitcoinu podľa vás prekonať aj svoju historicky najvyššiu hodnotu?

"Technologické akcie ženie nahor najmä optimizmus ohľadom očakávaných možností umelej inteligencie (AI). Na tejto vlne sa teda vezú aj kryptomeny na čele s bitcoinom," dodáva Kovanda.

Od začiatku roka sa cena bitcoinu zvýšila zhruba o 50 percent. K jej rastu podľa analytikov prispievajú bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) aj blížiaci sa takzvaný halving bitcoinu.

Viac o téme: bitcoin , finančné trhy , fond obchodovaný na burze ETF , halving , kryptomeny , Lukáš Kovanda , umelá inteligencia AI

Súvisiace články

Aktuálne správy