Výrobca čokolády Hershey zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Americký výrobca čokolády Hershey oznámil za 1. štvrťrok rast tržieb aj zisku, pričom prekonal očakávania trhov. Výsledky spoločnosti podporil stabilný dopyt po jej výrobkoch aj po tom, čo firma zvýšila ceny, aby tak kompenzovala rast vstupných nákladov. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews.

Čistý zisk Hershey dosiahol v 1. štvrťroku tohto roka 797,45 milióna USD. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka vykázala spoločnosť zisk 587,19 milióna USD. Zisk bez započítania jednorazových položiek dosiahol 628,29 milióna USD, čo na akciu predstavuje 3,07 USD. Spoločnosť tak z pohľadu zisku, ktorý analytici sledujú vo väčšej miere, prekonala očakávania. Analytici totiž počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 2,76 USD.

Tržby vzrástli medziročne o 8,7 % na 3,25 miliardy USD. Aj v tomto prípade cukrovinkárska firma prekonala očakávania, keď analytici počítali s tržbami v objeme 3,11 miliardy USD. Výsledky výrazne podporil trh Severnej Ameriky, na ktorom Hershey generuje až 80 % z celkového objemu tržieb. Tržby na tomto trhu sa v 1. štvrťroku zvýšili z 2,45 miliardy na 2,70 miliardy USD.

Viac o téme: americký dolár USD , čokoláda , dopyt , tržby , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy