Rast bitcoinu sa tento týždeň prerušil

Rast bitcoinu sa tento týždeň prerušil, aj keď vo štvrtok (6. 7.) sa jeho cena dostala až na na 13-mesačné maximum.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena týždeň ukončila poklesom po tom, ako optimizmus vyprchal z dôvodu nových turbulencií v odvetví a zhoršenia nálady na svetových finančných trhoch.

Bitcoin, na ktorý pripadá približne polovica trhovej hodnoty krypto sektora v celkovej hodnote 1,2 bilióna USD (1,10 bilióna eur), klesol v piatok (7. 7.) štvrtý deň po sebe a usadil sa na úrovni okolo 30.200 USD. V sobotu popoludní sa podľa CoinMarketCap obchodoval okolo 30.180 USD. Vo štvrtok sa jeho cena dostala až na 31.504 USD, čo bolo najvyššia úroveň od júna 2022.

cena bitcoinu
Foto: unsplash.com/Kanchanara

Bitcoin v uplynulých dňoch podporili plány veľkých fondov

„Po masívnom 14 % náraste bitcoinu v minulom týždni si trh dal zdravú prestávku,“ uviedli Bendik Schei a Vetle Lunde zo spoločnosti K33. Bitcoin v uplynulých dňoch podporili plány veľkých fondov vrátane spoločnosti BlackRock, ktorá je najväčším správcom aktív na svete, spustiť spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF) v USA. Naopak, negatívny vplyv na kryptomeny má zvyšovanie úrokových sadzieb rovnako ako sprísňovanie regulácie v odvetví.

Viac o téme: akcie , bitcoin , fondy , investovanie , kryptomeny , pokles , rast

Súvisiace články

Aktuálne správy