Kurz eura v pondelok stagnoval na 1,0686 USD/EUR

Spoločná európska mena na začiatku nového týždňa prakticky stagnovala. V pondelok neskoro popoludní sa predávala po 1,0686 USD, teda približne pri kurze z rána.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok popoludní referenčný kurz eura na 1,0674 (v piatok: 1,0625) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9369 (0,9412) eura.

Pondelkové obchodovanie na devízovom trhu bolo pokojné. V eurozóne bolo na programe len málo makroekonomických údajov, v USA je pre sviatok voľný deň. Dôvera spotrebiteľov v eurozóne sa vo februári zvýšila piaty mesiac po sebe a v súlade s očakávaniami ekonómov.

Člen Rady guvernérov ECB Olli Rehn varoval pred predčasným ukončením cyklu sprísňovania menovej politiky. Podľa Rehna musí ECB pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, aby dostala pod kontrolu inflačné očakávania a zabránila roztočeniu inflačnej špirály rastu miezd a cien.

ECB na začiatku februára piatykrát po sebe sprísnila menovú politiku. Rada guvernérov tiež avizovala ďalšie zvýšenie sadzieb o 50 bázických bodov na marcovom zasadnutí.

Viac o téme: americký dolár USD , euro , Európska centrálna banka ECB , kurz dolára , menová politika

Súvisiace články

Aktuálne správy