Japonský jen ďalej oslabuje, klesol na 15-ročné minimum voči euru

Japonský jen ďalej oslabuje. Voči euru v utorok klesol na 15-ročné minimum a k doláru na ročné minimum. Závery zo zasadnutia japonskej centrálnej banky neuspokojili investorov. Japonská mena oslabuje aj vzhľadom na britskú libru, švajčiarsky frank a austrálsky dolár.

Euro si k japonskému jenu krátko po 17:20 hod. SEČ pripisovalo 1,1 percenta na 160,01 jenu. Počas seansy japonská mena oslabila až na 160,85 jenu za euro. Dolár k jenu v rovnakom čase rástol o 1,6 percenta na 151,49 jenu.

Dolárový index, ktorý vyjadruje hodnotu dolára ku košu šiestich hlavných svetových mien stúpal o 0,6 percenta na 106,77 bodu. Euro k doláru strácalo pol percenta na 1,0566 USD.

Japonská centrálna banka na záver svojho dvojdňového zasadnutia upravila svoju politiku kontroly výnosov dlhopisov. Centrálna banka uviedla, že bude udržiavať výnosy desaťročných štátnych dlhopisov okolo nuly percent. Novo stanovila výnos jedno percento ako „hornú hranicu“, nie ako pevný strop.

„Trhy sú sklamané nejasnými správami a nerozhodným smerovaním menovej politiky japonskej centrálnej banky,“ konštatoval trhový stratég Karl Schamotta zo spoločnosti Corpay.

Viac o téme: euro , japonská ekonomika , Japonsko , japonský jen JPY , meny , oslabenie

Súvisiace články

Aktuálne správy